Zadeklarowany sprzęt trafia do szpitala na Winiarach

Kombinezony, maseczki,gogle, fartuchy – kilka tysięcy sztuk trafiło już w pierwszym transporcie do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Kolejne transporty mają być dziś, jutro.

Na razie to początek pomocy jaką szpitalowi zadeklarował wojewoda mazowiecki. Podobna pomoc ma w najbliższym czasie trafić do szpitala z urzędu marszałkowskiego.

To nie wszystko, jak zaznacza dyrektor szpitala Stanisław Kwiatkowski marszałek zadeklarował około 20 sztuk kardiomonitorów. Zarówno wojewoda, jak i marszałek otrzymali z płockiego szpitala listę potrzebnych sprzętów – w sumie na 15 mln zł.

W marcu na walkę z koronawirusem szpital na Winiarach wydał ponad 3 mln zł na środki ochrony.

Placówka otrzymała z PKN ORLEN 400 litrów płynu do dezynfekcji. Jednak to kropla w morzu. Koncern zadeklarował, że do szpitala trafi ponad 10 tysięcy litrów płynu.

W tej chwili, jak wynika z informacji przekazanych przez dyrektora Kwiatkowskiego, szpital najbardziej potrzebuje kombinezonów, gogli. Każdy, kto chciałby pomóc może zgłosić się do szpitala dzwoniąc pod numer 24 364 61 00 lub 24 364 63 09.

Obecnie szpital ma również zagwarantowaną odpowiednią liczbę respiratorów. Na oddziale zakaźnym są dwa, a w całej placówce 180.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *