Pijani rodzice opiekowali się dzieckiem

Strażnicy miejscy interweniowali  w stosunku do małżeństwa spożywającego alkohol na ławce przed blokiem, opiekując się jednocześnie swoją 9 miesięczną córką. 

Wczoraj o godz. 11.30 do dyżurnego straży miejskiej zadzwoniła płocczanka, która zauważyła, iż przed jednym z bloków przy ul. Obrońców Westerplatte na ławce siedzi prawdopodobnie małżeństwo, które spożywa alkohol nie tylko w miejscu publicznym, ale co szokujące, robi to w obecności dziecka, które siedzi obok nich w wózku. Podczas rozmowy z dyżurnym, kobieta dodała, że właśnie mężczyzna, jak to określiła „doniósł” kolejne piwa. 

Patrol, który przyjechał na miejsce interwencji zauważył we wskazanym miejscu małżeństwo z dzieckiem. Na widok radiowozu małżeństwo nerwowo zaczęło się oddalać. Strażnicy poprosili, żeby się zatrzymali. Podczas rozmowy małżeństwo przyznało się do spożywania alkoholu na ławce ponadto oznajmili, że wracają od znajomego u którego również spożywali alkohol. W wózku znajdowały się puste butelki po piwie. Ponadto mężczyzna pod bluzką próbował przed strażnikami,  ukryć zamkniętą butelkę z piwem. Dziecko w wózku przez cały czas prowadzonej interwencji, było spokojne, wyglądało na zadbane.

opowiada Jolanta Głowacka rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku

Zgodnie z procedurą na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji. Policjanci zbadali stan trzeźwości obojga rodziców. 31-letnia matka miała w organizmie ponad promil alkoholu, z kolei 34 -letni ojciec 0,84 promila alkoholu w organizmie.

9-miesięczną dziewczynką zaopiekowała się babcia, która jak poinformowała, mundurowych sprawuje już opiekę nad dwójką innych nieletnich dzieci nietrzeźwego małżeństwa.

Każdy człowiek powinien mieć świadomość, że pijani rodzice czy opiekunowie stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka i takie przypadki należy zgłaszać. Wczorajsze szybkie zgłoszenie płocczanki na pewno świadczy o tym, że nie jest ona obojętna na krzywdę dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *