18 projektów z subregionu płockiego w BOM. Który wygra? Zależy od nas

Budowa zatok autobusowych, chodników i ścieżek pieszo rowerowych, tworzenie miejsc rekreacyjnych, ale również warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży czy organizacja wydarzeń kulturalnych – to najczęściej zgłaszane projekty do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Mieszkańcy regionu złożyli aż 231 wniosków z czego 18 z subregionu płockiego.

To jest pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Oddaliśmy głos i inicjatywę mieszkańcom regionu i nie zawiedliśmy się. Wpłynęło aż 231 projektów. Tak duża aktywność pokazuje, że to oni sami najlepiej wiedzą, czego potrzebują. Teraz czas na analizę i wybranie tych najlepszych pomysłów

– podkreśla marszałek Adam Struzik.

Mazowsze jest wśród pierwszych województw, które zdecydowały się na wprowadzenie budżetu obywatelskiego, a nabór projektów do pierwszej edycji już się zakończył. Zgłoszonych zostało 231 projektów , których łączna wartość to ponad 92 mln zł, z czego 18 z subregionu płockiego na kwotę 6,2 mln zł . W puli ogólnowojewódzkiej znalazły się aż 53 wnioski o wartości 24,2 mln zł . Teraz trwa ich ocena formalna i merytoryczna, ale ostatecznie o tym, które projekty zostaną zrealizowane, zadecydują mieszkańcy w drodze głosowania.

Głosować będzie można od 26 października do 16 listopada br. Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować można będzie wyłącznie internetowo za pośrednictwem platformy internetowej lub w siedzibie urzędu lub w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r.

Wszystkie informacje dotyczące BOM dostępne są na stronie internetowej bom.mazovia.pl, a także na profilu na Facebooku @budzetobywatelskiMazowsza

WAŻNE TERMINY

– do 31 sierpnia 2020 r. – ocena projektów

– do 7 września 2020 r. – informacja o wynikach oceny

– do 7 października 2020 r. – rozpatrzenie ewentualnych odwołań

– 26 października – 16 listopada 2020 r. – głosowanie na projekty

– do 30 listopada 2020 r. – wyniki głosowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *