Blisko 1,4 mln zł na 148 projektów sołectw

W tym roku, na wsparcie sołectw samorząd województwa przeznaczył blisko 12 mln zł. Dofinansowanie w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020” otrzymają 1184 inwestycje, z 264 gmin. Powstaną nowe place zabaw i miejsca rekreacji, wyremontowane zostaną świetlice wiejskie, chodniki i oświetlenie. Blisko 1,4 mln zł na realizację 148 projektów służących lokalnej społeczności otrzymają sołectwa w powiatach gostynińskim, płockim, sierpeckim, sochaczewskim i żyrardowskim.

BLISKO 2,2  MLN ZŁ NA OCHRONĘ POWIETRZA     

Już po raz drugi mazowieckie gminy otrzymają od samorządu województwa wsparcie na działania służące ochronie powietrza. W tym roku, w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza, pomoc finansową w wysokości 2,2 mln zł otrzyma 26 projektów z subregionu płockiego.

600 TYS. ZŁ NA WOZY STRAŻACKIE DLA OSP Z SUBREGIONU PŁOCKIEGO I POWIATU SOCHACZEWSKIEGO

Samorząd Mazowsza dofinansuje zakup 66 średnich i ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla strażaków ochotników z Mazowsza. Wsparcie trafi również do OSP z regionu płockiego i powiatu sochaczewskiego. W sumie na realizację całego zadania przeznaczono 6,6 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *