Dominik Furman odchodzi z Wisły

Szeregi Wisły Płock opuszcza zawodnik, który przez ostatnie cztery lata stanowił o sile drugiej linii Nafciarzy i w tym okresie miał bezpośredni udział w zdobyciu ponad 40 bramek. Z klubem żegna się Dominik Furman.

28-letni Furman do drużyny Nafciarzy trafił latem 2016 roku na zasadzie rocznego wypożyczenia z francuskiego klubu FC Toulouse. Po sezonie 2016/2017 został przez klub wykupiony i podpisał 3-letni kontrakt. Debiut w Wiśle Płock przypadł mu na 15 lipca 2016 i pamiętny mecz z Lechią Gdańsk (2:1), w którym zanotował asystę przy bramce Przemysława Szymińskiego oraz strzelił gola na wagę wygranej.

W niebiesko-biało-niebieskiej koszulce z numerem 8. występował nieprzerwanie od czterech lat. W tym czasie stał się czołową postacią zespołu, co potwierdzał w każdym z sezonów, a przy okazji ulubieńcem płockich kibiców. 8, 9, 15, 13 to liczby jakie, rok po roku, notował w klasyfikacji kanadyjskiej. Dodatkowo wiosną 2019 otrzymał kapitańską opaskę, a jesienią 2019 powołanie do reprezentacji Polski. Łącznie w naszych barwach rozegrał 142 spotkania, w których zaliczył 19 bramek i 26 ostatnich podań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *