Hulajnogi zostawione na środku ulicy stanowią zagrożenie. Miejmy na uwadze potrzeby pieszych

Płock, kilka miesięcy temu, dołączył do grona miast, gdzie można korzystać z elektrycznych hulajnóg. Taki środek lokomocji przypadł do gustu nie tylko młodym mieszkańcom miasta, chętnie korzystają z niego też troszkę starsi. Hulajnogi są wygodne, ale… Jest problem.

Hulajnogi elektryczne maja spore grono sympatyków, jest też spora grupa osób, którym przeszkadzają. Może nie tyle same hulajnogi co zachowanie ich użytkowników. Nagminne jest wręcz w mieście pozostawienie hulajnogi tam, gdzie skończy się opłacony czas użytkowania. I nie ważne czy jest to akurat środek chodnika, czy jakieś miejsce na poboczu.

fot Tomasz Gorczyca

Na taki stan rzeczy postanowił zareagować Rzecznik Osób Niepełnosprawnych. Do naszej redakcji przysłał apel, z prośbą o jego publikację. Oto jego treść:

Szanowni Użytkownicy hulajnóg elektrycznych,

zwracam się do Państwa z apelem, aby korzystając z tych urządzeń mieli Państwo na uwadze także potrzeby pieszych. Zdarza się, że hulajnogi są pozostawiane na środku chodnika, co powoduje utrudnienia dla wszystkich przechodniów, a dla osób z dysfunkcją wzroku stanowi szczególne zagrożenie. Dla osób niewidomych czy słabowidzących taka nagła przeszkoda może być bardzo niebezpieczna. Dlatego bardzo proszę o pozastawianie hulajnóg na skraju chodnika. Jestem przekonany, że wszystkim nam zależy na tym, aby wspólna przestrzeń była bezpieczna i przyjazna dla każdego.

Tomasz Gorczyca

Rzecznik Osób Niepełnosprawnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *