Jacek Kruszewski nie jest już prezesem Wisły Płock

Nie jestem już prezesem. Jest mi ogromnie przykro – poinformował na swoim profilu społecznościowym. Wisłę będę miał w sercu, bo Wiślakiem się urodziłem – mówił Jacek Kruszewski. Nowym władzom życzył, by tak jak on kochały drużynę.

Nowym prezesem został Tomasz Marzec. Rada Nadzorcza zdecydowała, że tym razem klub będzie miał jednoosobowy zarząd.

Dodajmy, Jacek Kruszewski stanowisko prezesa płockiego klubu objął w 2012 roku, kiedy z funkcji tej odwołano Krzysztofa Dmoszyńskiego.

Poniżej publikujemy oficjalny komunikat klubu Wisła Płock.

“Podczas czwartkowego posiedzenia rady nadzorczej powołania na nową kadencję nie otrzymał Jacek Kruszewski. Oznacza to, że dotychczasowy prezes żegna się z klubem po ośmiu latach pracy. Jednocześnie decyzją rady nadzorczej jednoosobowy zarząd będzie od teraz tworzył Tomasz Marzec.

W czwartkowe popołudnie odbyło się posiedzenie rady nadzorczej, podczas którego została dokonana ocena obecnych władz klubu na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Na nową kadencję nie został powołany dotychczasowy Prezes Zarządu Wisły Płock – Jacek Kruszewski. Tym samym ustąpi on ze swojego stanowiska po nieco ponad ośmiu latach pracy. Jego następcą zostanie dotychczasowy Wiceprezes Zarządu – Tomasz Marzec.

Jacek Kruszewski pracował w klubie od 1 lutego 2011 roku, obejmując posadę wiceprezesa. Po niespełna półtora roku, 13 czerwca 2012 roku został prezesem, zastępując Krzysztofa Dmoszyńskiego. W trakcie jego pracy Wisła Płock awansowała z drugiej do pierwszej ligi, a następnie do ekstraklasy, w której występuje nieprzerwanie od pięciu lat. Za kadencji Kruszewskiego klub do pierwszej reprezentacji Polski wypromował nie tylko takich zawodników jak Arkadiusz Reca, Damian Szymański czy Dominik Furman, ale i trenera Jerzego Brzęczka. Warto również dodać, że umowę sponsorską ponownie podpisał z nami koncern PKN Orlen, a niedawno rozpoczęły się prace nad nowym stadionem.

Na funkcję nowego prezesa zarządu został powołany Tomasz Marzec. Z Wisłą Płock związany od lipca 2011 roku. Od tamtego momentu sukcesywnie awansował w klubowej hierarchii, aż latem 2015 roku, jako kierownik do spraw marketingu, zastąpił na stanowisku wiceprezesa Grzegorza Kępińskiego. Podobnie jak Kruszewski miał ogromny wkład we wszystkie sukcesy klubu na przestrzeni ostatnich lat.

Po pięciu latach obecna struktura władz klubu ulega więc zmianie. Jednoosobowy Zarząd Wisły Płock będzie tworzył Tomasz Marzec.

Serdecznie dziękujemy Jackowi Kruszewskiemu za wieloletnią pracę na rzecz Wisły, życząc powodzenia w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Tomaszowi Marcowi gratulujemy i trzymamy kciuki, by jego kadencja była co najmniej równie udana, jak ostatnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *