Ponad 4,6 mln zł na realizację zadań dla mazowieckich samorządów. Na liście m.in Słupno i Gąbin

Wojewoda Mazowiecki podpisał umowy z przedstawicielami mazowieckich samorządów. Przekazane środki w ramach dofinansowania inwestycji dotyczą programów: „Maluch+” i Pieczy Zastępczej. Podpisano 18 umów na łączną kwotę 4 638 112 zł.

W ramach programu „Maluch+”, Wojewoda Mazowiecki podpisał 12 umów na łączną kwotę 495 720 zł. Dofinansowanie otrzymały m.in. gminy z powiatu płockiego. To miasto i gmina Gąbin – dwie umowy na kwotę 66 420 zł oraz 48 600 zł i gmina Słupno – umowa na kwotę 81 000 zł.

Program „Maluch+” wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. „Maluch+” jest programem rocznym. Celem programu „Maluch+” jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

W ramach Projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID – 19”, Wojewoda Mazowiecki podpisał z beneficjentami 6 umów na łączną kwotę 4 142 392 zł.

Wiele rodzin zostało dotkniętych sytuacją związaną z epidemią koronawirusa. Przekazane środki dla samorządów z Mazowsza trafią do rodzin zastępczych na zakup najpotrzebniejszych rzeczy 

– podkreślił Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Głównym celem Projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID – 19” ma na celu wsparcie podopiecznych placówek, rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka, które otrzymają pomoc w zakresie m.in. zakupu komputerów i wyposażenia teleinformatycznego na realizowanie zadań w trybie zdalnej nauki. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *