Rośnie sprzedaż asfaltów w Grupie ORLEN

Grupa ORLEN w 2019 roku sprzedała 1,56 mln ton asfaltów, co jest najlepszym wynikiem w historii aktywności na rynku. Oznacza to wzrost o 7 proc. w stosunku do poprzedniego rekordu sprzedażowego. Po drogach zbudowanych z wykorzystaniem asfaltu Grupy ORLEN jeżdżą m.in. w Gujanie w Ameryce Południowej. Wszystkie produkty Grupy ORLEN, w tym właśnie asfalty, dostępne są w 116 krajach na całym świecie, a 60 proc. przychodów Koncernu generowanych jest poza granicami kraju. 

W minionym roku wykazaliśmy się elastycznością, skutecznie dostosowując nasze działania do warunków rynkowych oraz umiejętnie bilansując sprzedaż krajową i zagraniczną. Asfalty pochodzące ze wszystkich rafinerii Grupy ORLEN zostały zastosowane w ponad 60 krajach na sześciu kontynentach. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się asfalty modyfikowane ORBITON, których sprzedaż zagraniczna w całej Grupie ORLEN wzrosła aż o ok. 30 proc. Sam ORLEN Asfalt w październiku ubiegłego roku osiągnął jedną z najwyższych sprzedaży miesięcznych w historii. Był to wynik zwiększonego zapotrzebowania na asfalty w Polsce i na rynkach ościennych. Kluczowa była też ścisła współpraca pomiędzy ORLEN Asfalt, PKN ORLEN i ORLEN Południe

– mówi Marek Pietrzak, Prezes Zarządu ORLEN Asfalt.

Istotny wkład w osiągnięciu rekordowej sprzedaży asfaltów Grupy ORLEN miała spółka ORLEN Lietuva, w której sprzedaż asfaltów w porównaniu z 2018 rokiem wzrosła o blisko 50 proc. Wpłynęła na to m.in. wyraźna intensyfikacja sprzedaży drogą morską, która zwiększyła się ponad trzykrotnie i osiągnęła najwyższy poziom w historii. 

Do sukcesu sprzedażowego przyczyniła się również czeska spółka wchodząca w skład Grupy ORLEN Asfalt – ORLEN Asfalt Česká republika. W sierpniu ubiegłego roku sprzedała ponad 58 tys. ton asfaltów, ustanawiając tym samym swój nowy rekord miesięcznej sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *