Straż miejska ekologicznie

W zależności od pogody planowane będą do służby patrole rowerowe Straży Miejskiej. Pierwsze, takie patrole miały miejsce już w sobotę i poniedziałek. Będzie szybko, skutecznie  i ekologicznie.

Patrole rowerowe będą podejmować interwencje i dbać o spokój i porządek na terenie całego miasta. Strażnicy miejscy na rowerach pojawiać się będą na uliczkach osiedlowych, Bulwarach nad Wisłą, nad Zalewem Sobótka, terenach gromadzenia się dzieci i młodzieży, wszędzie tam, gdzie jest wąsko, gdzie trudno dojechać radiowozem, gdzie jest dalej i trzeba wysłać inny rodzaj patrolu niż pieszy.

mówi Jolanta Głowacka rzecznik prasowy SM w Płocku

Mundurowi nie tylko oddziałują prewencyjnie swoją obecnością, podejmują również liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy. Chodzi o te najbardziej dokuczliwe dla mieszkańców, czyli spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, nie zachowanie należytych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt, zaśmiecanie oraz zakłócanie ładu i porządku publicznego.

Każdy z sześciu posiadanych przez Straż Miejską rowerów jest specjalnie oznakowany. Strażnicy na jednośladach wyposażeni są „we wszystkie rzeczy niezbędne do podejmowania interwencji”, od środków łączności po środki bezpośredniego przymusu. Strażnicy wyposażeni są także w zestaw do udzielania pomocy przedmedycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *