“Świrus” w mediatece

Książnica Płocka zaprasza na spotkanie autorskie z Jackiem Ostrowskim i promocję jego najnowszej książki „Świrus”. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w nowo otwartej mediatece. Jacek Ostrowski to płocki pisarz, autor powieści kryminalnych. Twórca serii z papugą, czyli cyklu kryminałów, których akcja rozgrywa się w Płocku. Bohaterką jest energiczna i niebanalna Zuza Lewandowska, towarzyszy jej wygadana papuga imieniem Zgaga, a w tle dawny Płock i oczywiście zbrodnia. Dotychczas w cyklu ukazały się cztery powieści: “Paragraf 148”, “Czarny wdowiec”, “Sarkofag”, “Świrus”.

Akcja „Świrusa” toczy się w Płocku lat 70. Czytelnik ma więc okazję nie tylko wspólnie z bohaterami tropić zbrodnię, ale również odbyć sentymentalny spacer po mieście. Na kartach powieści ożywa dawna Tumska, Wieczorka (dziś Kazimierza Wielkiego), wiślane nabrzeże czy hotel Petropol.

W 2019 roku czytelnicy uznali, że Zuza jest najciekawszą postacią polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej, a jej twórca został laureatem Czarnego Kapelusza na Poznańskim Festiwalu Kryminału Granda. Podczas Warszawskiego Festiwalu Kryminału w czerwcu 2020 roku odbył się Benefis Zuzy Lewandowskiej, a Jacek Ostrowski był jednym z najważniejszych gości festiwalu.

Spotkanie z autorem odbędzie się we wtorek 21 lipca o godz. 17 przy ul. Kościuszki 3b. Poprowadzi je Joanna Banasiak, dyrektor Książnicy Płockiej. Przed spotkaniem można będzie zakupić książki w dobrej cenie.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną liczba osób na spotkaniu jest ograniczona. Bezpłatne wejściówki odbierać można w mediatece (Kościuszki 3b).

Podczas spotkania będzie obowiązywał reżim sanitarny. Uczestnicy będą proszeni o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń dostępnym na stronie Książnicy Płockiej oraz o wypełnienie oświadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *