Trenerzy z nowymi umowami

Współpracownicy pierwszego szkoleniowca Wisły Płock Radosława Sobolewskiego: trenerzy asystenci Mariusz Kondak i Sławomir Nazaruk, trener analityk Łukasz Nadolski oraz trener przygotowania fizycznego Mateusz Oszust podpisali nowe umowy obowiązujące do końca sezonu 2020/2021.

Pierwszym z tego grona, który dołączył do sztabu szkoleniowego Wisły został Łukasz Nadolski. 14 stycznia 2019 roku były kapitan Nafciarzy oficjalnie został trenerem analitykiem, a wcześniej sprawdzał się w naszym klubie w roli skauta. Zanim wrócił do Płocka był grającym drugim trenerem Gryfa Wejherowo, a w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 pełnił rolę asystenta Włodzimierza Gąsiora w Siarce Tarnobrzeg, gdzie pracę w sztabie  łączył z grą w II lidze.

Kolejnym, który wstąpił w nasze szeregi był trener Oszust, który w przerwie między rozgrywkami 2018/19-2019/20 dołączył do sztabu szkoleniowego Leszka Ojrzyńskiego. W przeszłości pracował jako trener przygotowania fizycznego w Legii Warszawa, Motorze Lublin, Radomiaku Radom czy Widzewie Łódź, a dodatkowo w klinice medycyny sportowej ENEL-SPORT. Jest członkiem sztabu szkoleniowego młodzieżowej reprezentacji Polski w koszykówce do lat 14.

Wraz z Radosławem Sobolewskim pracę w Wiśle jako asystent trenera rozpoczął z kolei Mariusz Kondak, który w przeszłości także był zatrudniony w Wiśle Kraków, a doświadczenie zbierał współpracując między innymi z Chojniczanką Chojnice czy niemieckim FSV Mainz. Natomiast kolejny z asystentów, posiadający licencję UEFA PRO,Sławomir Nazaruk w dotychczasowej pracy szkoleniowej związany był z Górnikiem Łęczna, gdzie pracował właśnie jako asystent oraz kilkukrotnie tymczasowy trener pierwszego zespołu. Przed powrotem do Wisły Płock, w nieco innej roli niż wcześniej, współpracował z kobiecą drużyną GKS Górnika Łęczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *