Ulicami Gąbina jechał ponad 100 km/h

Niestety każdego tygodnia przybywa kierowców, którzy w sposób lekceważący podchodzą do obowiązujących ograniczeń prędkości na drogach. Policjanci płockiej drogówki stanowczo reagują na niebezpieczne zachowania kierujących na drodze i nie stosują żadnej taryfy ulgowej dla kierujących przekraczających dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. A przekonał się o tym wczoraj kierujący hyundaiem, który pędził z prędkością 115 km/h w terenie zabudowanym.

Prędkość nieustanie od wielu lat jest  jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych do których doszło na terenie miasta oraz powiatu płockiego. W minionym roku była przyczyną aż 86 wypadków drogowych, w których ucierpiało kilkadziesiąt osób. I choć wielu kierujących ma świadomość, że nadmierna prędkość zwiększa prawdopodobieństwo udziału w wypadku drogowym, a także jego konsekwencji, to na naszych drogach nadal nie brakuje amatorów szybkiej jazdy.

Każdego dnia to policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego i stanowczo reagują na zachowania godzące w bezpieczeństwo. Wczoraj mundurowi w Gąbinie na ul. Rogatki Czemińskie, zatrzymali prawo jazdy kierującemu hyundaiem. 41- latek w terenie zabudowanym pędził z prędkością 115 km/h, czyli o 65km/h za szybko. Oprócz wysokiego mandatu na konto mężczyzny trafiło 10 pkt karnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *