Za tydzień wyruszy pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku będzie to sztafeta

Jak co roku 6 sierpnia z Płocka wyruszą pielgrzymi. Tegoroczna pielgrzymka będzie się jednak różniła od wcześniejszych.

Sytuacja pandemiczna związana z koronawirusem zmusiła organizatorów Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę do zmian. Zdecydowali się jej nie odwoływać, a zorganizować w formie sztafety. Jeszcze można się zapisać. Każdy pielgrzym do pokonania będzie miał jeden odcinek.

Tegoroczna Pielgrzymka będzie miała charakter „sztafety”. Każdego dnia będzie pielgrzymowała inna grupa, pod kierunkiem swojego Ks. Przewodnika i będzie pielgrzymowała jeden dzień. Nie przewidujemy w tym roku noclegów podczas Pielgrzymki czy korzystania ze wspólnych basenów do wieczornego mycia. Przewodnik danej grupy organizuje przyjazd na trasę swojej grupy, a także jej odjazd wieczorem. Apel Wieczorny odbędzie się od razu po dojściu grupy.

informuje ks. Jacek Prusiński główny przewodnik 39. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę

Organizatorzy ustalili porządek wędrowania poszczególnych grup. Jako pierwsi na trasę 6 sierpnia wyruszą pielgrzymi grupy Biało-Czerwonej (Płock Wschód, Płock Zachód, Bielsk, Bodzanów) z ks. Piotrem Gadomskim. Dla pozostałych grup porządek wygląda następująco:

7 sierpnia – grupa Biała (Ciechanów Wschód, Ciechanów Zachód, Strzegowo) – ks. Tomasz Dec

8 sierpnia – grupa Zielona (Sierpc, Dobrzyń n/Wisłą, Tłuchowo) i grupa Żółta (Gostynin, Gąbin) – ks. Adam Kowalski i ks. Leszek Rutkowski

9 sierpnia – grupa Granatowa (Płońsk Południe, Płońsk Północ, Raciąż, Wyszogród) i grupa Miedziana (Mława Wschód i Mława Zachód) – ks. Wojciech Nikodymczuk i ks. Krzysztof Drzazgowski

10 sierpnia – grupa Błękitna (Nasielsk, Zakroczym) – ks. Sławomir Ambroziak

11 sierpnia – grupa Srebrna (Pułtusk, Serock) – ks. Krzysztof Stawicki

12 sierpnia – grupa Brązowa (Rypin, Dobrzyń n/Drwęcą, Żuromin) i grupa Pomarańczowa (salezjańska) – ks. Jakub Kępczyński i Ks. Jarosław Stasiński SDB

13 sierpnia – grupa Złota (Przasnysz, Maków, Dzierzgowo) – ks. Łukasz Rogowski

Prosimy o przestrzeganie tego porządku i nie stwarzanie trudnych sytuacji na trasie, które mogłyby zakłócić pielgrzymowanie, a nawet doprowadzić do przedwczesnego zakończenia całej Pielgrzymki!

apeluje ks. Prusiński

Tegoroczna 39. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę wyruszy pod hasłem: „Stawiam na Maryję”. Będzie ona przygotowaniem do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.​ Pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia z płockiej Katedry po Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem Biskupa Piotra Libery o godz. 6 00. Pielgrzymi na Jasną Górę wejdą 14 sierpnia w godzinach porannych (7.30-8.15). Towarzyszyć im będzie biskup Mirosław Milewski.

Prosimy w tym roku nie organizować przyjazdów autokarów do Wierzchowiska, czyli na ostatni nocleg.

zwraca uwagę główny przewodnik pielgrzymki.

Zapisy w tym roku u Przewodników Grup. Opłata pielgrzymkowa w tym roku wynosi symboliczne 10 zł od Pielgrzyma. Każdy otrzyma gadżety pielgrzymkowe.

Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wszystkich tych, którzy z racji choroby, pracy bądź innych przyczyn nie mogą pójść pieszo. Pragniemy w ten sposób utworzyć wielką wspólnotę modlitewną, która będzie wspierać wszystkich wędrujących w tak ważnych intencjach Kościoła, Ojczyzny, rodzin i osobistych. Zachęcamy do udziału w wieczornych Apelach Jasnogórskich w swoich parafiach.

mówi ks. Jacek Prusiński główny przewodnik diecezjalnej pielgrzymki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *