Film w technologii Virtual Reality 360 stopni 3D ‘’Wiktoria 1920’’ w setną rocznicę Obrony Płocka 1920 r.

Rok 2020 jest dla Płocka wyjątkowy – obchodzimy setną rocznicę bohaterskiej obrony miasta przed armią bolszewicką. Z tej okazji w okresie od 15-18 sierpnia 2020 r. odbędą się bezpłatne pokazy w Płocku filmu ‘’Wiktoria 1920’’ w ramach Wirtualnego Teatru Historii ,,Niepodległa’. Ich organizatorami są: Biuro Programu ,,Niepodległa’’ we współpracy z Fundacją Koncept Kultura, a PKN ORLEN jest Mecenasem tego wydarzenia. 

Seanse odbywać się będą na Placu Stary Rynek co godzinę od 12:00 do 20:00 (ostatni seans rozpoczyna się o godz. 19:00) w klimatyzowanej kopule sferycznej o średnicy 8 m i wysokości 4 m, w której znajdować się będzie 12 foteli obrotowych. Pokazy będą realizowane na specjalnych goglach VR Oculus Go, ze słuchawkami zapewniającymi doskonały odbiór filmu. Jednocześnie zachowane będą wszelkie obostrzenia związane z COVID-19 (odstępy między fotelami, dezynfekcja sprzętu, itp.).

W fabułę filmu VR wprowadzi widzów krótki multimedialny pokaz opatrzony komentarzem historycznym i wypełniony oryginalnymi zdjęciami sprzed 100 lat. Półgodzinny film prezentuje m. in. rolę ochotników w wojnie polsko-bolszewickiej, udział lotnictwa w walkach, rolę kobiet w wywiadzie frontowym jak również wagę działalności polskiego wojskowego Biura Szyfrów, które w kluczowym momencie Bitwy Warszawskiej przez kilkadziesiąt godzin skutecznie zagłuszało radiostacje bolszewickie. Dzięki goglom VR widzowie będą obserwować otaczający ich świat oczami jednego z bohaterów filmu i będą mogli zdecydować na czym chcą się skupić podczas oglądania, uciekając przed bolszewikami staną się uczestnikami zapierających dech wydarzeń.

Mieszkańcy Płocka, chcący obejrzeć film proszeni są o zarejestrowanie się na stronie www.konceptkultura.pl na stronie głównej z nagłówkiem “Wiktoria 1920 – rezerwacje Płock”.  Limit miejsc jest ograniczony. Już można rezerwować miejsca.

Uwaga: Seanse w technologii VR nie są zalecane dla dzieci poniżej 12. roku życia, osób cierpiących na epilepsję oraz kłopoty z błędnikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *