Wystawa hologramów – Bohaterowie 1920 roku – od dziś w Muzeum Mazowieckim

„Bohaterowie 1920 roku” to wystawa hologramów jaką od dziś będzie można oglądać w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Jej uroczyste otwarcie zaplanowano na godzinę 17.00. Wcześniej na ulicy Tumskiej do obejrzenia wystawy zachęcać będzie specjalna grupa rekonstrukcyjna, prezentująca historyczne stroje oraz uzbrojenie. Sponsorem hologramowej wystawy historycznej jest PKN ORLEN.

Wystawę poświęconą 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej będzie można oglądać w płockim Muzeum Mazowieckim do 6 września. Zwiedzający będą mogli obejrzeć projekcję hologramową bohaterów wojny polsko-bolszewickiej w skali 1:1 oraz uczestniczyć w „niezwykłej lekcji historii”. Wśród bohaterów nie zabraknie płockich harcerzy i cywilnych obrońców Płocka, jak na przykład sanitariuszka Jadwiga Landsberg-Śmieciuszewska. To właśnie dzięki wyjątkowej i ofiarnej postawie żołnierzy i mieszkańców Płock zapisał się dumnie w historii wojny 1920 roku, pozostając miastem niezłomnym i niezdobytym przez bolszewickie hordy.

Projekcja „Bohaterowie 1920 roku” w technologii holograficznej ożywi dla publiczności postacie znane z kart historii Polski, a także niezwykle ważne w wymiarze lokalnym. Widzów przywita Marszałek Józef Piłsudski, który opowie ze swoją charakterystyczną swadą o wojnie polsko-bolszewickiej. Spotkamy generała Stanisława Maczka, który zaprezentuje swój udział w walkach. Zobaczymy też księdza Ignacego Skorupkę, ikoniczną postać tamtego okresu. Nie zabraknie też Teresy Grodzińskiej, czyli pierwszej kobiety, odznaczonej pośmiertnie orderem Virtuti Militari.

Wystawę hologramów „Bohaterowie 1920 roku” będzie można zobaczyć także w innych miejscach Polski związanych z wydarzeniami z tamtego okresu. W ramach nowoczesnych lekcji historii będą ją mogli obejrzeć uczniowie wybranych szkół na Lubelszczyźnie, w Zamościu, w Hrubieszowie i kilku innych miastach.

Wstęp na wystawę hologramów jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *