Co wydarzyło się na oddziale SOR? Mamy film z monitoringu [FILM]

Sprawa pacjenta wychodzącego na czworaka z oddziału SOR w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku nadal bulwersuje opinię publiczną. Opublikowany w mediach społecznościowych film obejrzało już kilka milionów osób. Szpital wydał oświadczenie:

W związku z sytuacją, która została zarejestrowana na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku i opublikowana w serwisie Facebook w dniu 28.08.2020r. informuję, że dokonano analizy ww. materiału, zapisu z kamer monitoringu Szpitala oraz w trybie pilnym przeprowadzono rozmowy
z personelem pełniącym dyżur w chwili wystąpienia zdarzenia. Stwierdzono, że opublikowany fragment nagrania nie przedstawia prawdy o całości zdarzenia. Zarzut nieudzielenia pomocy jest bezpodstawny. Pacjenta zbadano, wykonano diagnostykę, wdrożono leczenie oraz wydano dalsze zalecenia. Pacjent ze strefy „czerwonej” SOR wyszedł o własnych siłach w pozycji stojącej. Po krótkim pobycie w poczekalni SOR przyjął pozycję „na czworakach” i udał się w stronę wyjścia wcześniej wyrzucając posiadaną dokumentację medyczną. Po zaistniałym incydencie oraz z uwagi na stan emocjonalny zaproponowano hospitalizację, na którą pacjent nie wyraził zgody. W przypadku pojawienia się dalszych bezpodstawnych oskarżeń wobec Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku oraz personelu medycznego, zostaną podjęte stosowne kroki prawne w celu ochrony dobrego imienia Szpitala oraz zatrudnionego w nim personelu.

Publikujemy film z monitoringu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

I komentarz dyrektora szpitala do wydarzeń z piątku 28 sierpnia.

4 thoughts on “Co wydarzyło się na oddziale SOR? Mamy film z monitoringu [FILM]

 • sobota, 5 września 2020 o 11:19
  Permalink

  Niestety kilka tygodni temu musiałem skorzystać z SORu na Unii Lubelskiej w Szczecinie Z POWODU ostrego bólu. Niedziela między 5 a 6 nad ranem. Nikogo nie było na recepcji. Okazało się że Pani śpi i obudziła ja koleżanka idąc na papierosa. Obudzona Pani była bardzo niezadowolona i w chamski sposob się do mnie zwracała. Lekarz powiedział ze nie widzi zagrożenia życia odesłał mnie do przychodni. Poczekalem jednak na zmianępersonelu i udzielono mi pomocy profesjonalnie. Już po 5 godzinach mogłem opuścić szpital Od tamtego momentu bol nie powrócił.

  Odpowiedz
 • sobota, 5 września 2020 o 06:04
  Permalink

  Jak gościu cierpiał, to było mało ważne i zostawili go samemu sobie, ale jak się wk..wił, to już mu chcieli wdrożyć hospitalizację i pewnie zrobić z niego wariata.

  Odpowiedz
 • czwartek, 3 września 2020 o 17:41
  Permalink

  Od początku nie wierzyłam w tą szopkę. Ludzie za szybko oceniają po fragmencie tego co widzą… Leżałam kilkanaście razy w tym szpitalu i nie narzekam…

  Odpowiedz
  • piątek, 4 września 2020 o 04:31
   Permalink

   Jakoś tysiące, a może i więcej, pacjentów niestety nie podziela Twojego zdania, ani ja. Wystarczy poczytać wszystkie opinie na forach o tym szpitalu, o lekarzach i o tym “Panu” Dyrektorze. A film nic nie przesądza. Widać, że cierpi. Widać, że musi podpierać się laską i że z trudem powłóczy nogą.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *