Narkotyki, list gończy – dwaj mężczyźni zatrzymani przez policję

Mieli przy sobie narkotyki. Dwaj mężczyźni zatrzymani przez policję, jeden z nich ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, trafił do zakładu karnego.

Wczoraj po południu policjanci w wyniku prowadzonych ustaleń zatrzymali dwóch płocczan. Jeden z nich, 43 latek posiadał przy sobie torebkę ze strunowym zapięciem, w której znajdował się biały proszek. Była to amfetamina. Po zaledwie kilkudziesięciu minutach operacyjni zatrzymali o rok młodszego płocczanina. W jego mieszkaniu znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. 42 – latek ponadto ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Dzisiaj trafił do zakładu karego celem odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze, popełnione czyny niezgodnie z prawem. Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn po wykonanych czynnościach został zwolniony.

Mundurowi przypominają ! Posiadanie narkotyków, np.amfetaminy  nawet na własny użytek stanowi przestępstwo. Podstawą odpowiedzialności karnej za ten czyn jest art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii a sprawcy grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *