Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS

Dziesięć filmów dokumentalnych o ludziach i ich zmaganiach ze współczesnym światem. W każdy czwartek, od dziś, 17 września do 29 października, zawsze o godz. 18 w Kinie za Rogiem w Płocku. Na 18. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS wstęp na pokazy jest bezpłatny.

Jako pierwszy będzie można zobaczyć film „6… 5… 4… 3… Na ulicy” w reż. Roberta Kowalskiego. Reżyser zaprasza na uliczne protesty. Te, przez ostatnie 4 lata, dosłownie zalały polską ulicę. Autor był tam z kamerą; na wydarzeniach wielkich, powszechnie znanych i zapowiadanych z wyprzedzeniem oraz akcjach specjalnych, utajnionych do samego końca.

Grzegorz Paprzycki („Mój kraj taki piękny”) jest ze swoją kamerą tam, gdzie społeczna polaryzacja przyjmuje postać otwartego konfliktu. Bada postawy środowisk skrajnie prawicowych i reakcje tych, którzy aktywnie przeciwstawiają się rosnącej brunatnej fali.

Podobnie jak Ondřej Šálek („Dobre wiadomości”), który skupia się jednak na jednym człowieku. Petr Černý to „gwiazda” prawicowego Internetu północnych Czech. Jego programy, w których antymigrancka histeria miesza się z teoriami spiskowymi, fake newsami i rosyjską propagandą, ogląda co tydzień po kilkanaście tysięcy osób.

WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka, gdzie zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Największych i najstarszych. Organizowany od 2001 roku, co roku gromadzi kilkadziesiąt tysięcy widzów w całej Polsce. W Płocku odbywa się po raz ósmy. Organizatorem festiwalu jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

WIĘCEJ NA: https://kinopokis.pl/punkt-zapalny-w-kinie-za-rogiem-czyli-watch-docs-prawa-czlowieka-w-filmie/

PROGRAM: https://kinopokis.pl/watch-docs-2020/

Maksymalna liczba osób na pokazie: 15.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *