Przed nami jeździecki weekend

Zapraszamy na Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w powożeniu, które odbędą się na hipodromie Stada Ogierów w Łącku k. Płocka w dniach 26-27 września 2020 r.

Zawody, których sponsorem głównym jest PKN ORLEN, będą szansą do sprawdzenia umiejętności jeździeckich czy stopnia wytrenowania konia w zaprzęgach jednokonnych i parokonnych. Zawodnicy wystartują w trzech kategoriach: profesjonaliści, amatorzy, kuce. Tym samym startujący zaprezentują się w powożeniu o różnym stopniu trudności i zaawansowania. W zawodach wystartują m.in. Weronika Kwiatek V-ce Mistrzyni Świata oraz Bartłomiej Kwiatek Mistrz Świata w zaprzęgach jednokonnych. Publiczność będzie miała okazję podziwiać około 50 zaprzęgów z całej Polski.

Powożenie jest jedną z najstarszych konkurencji jeździeckich, należy do 7. dyscyplin wspieranych przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). W dyscyplinie tej powożący siedzi w pojeździe zaprzęgowym i kieruje koniem, parą lub czwórką koni. Celem zawodów jest sprawdzenie wartości użytkowej koni oraz kultywacja kultury i tradycji w powożeniu zaprzęgami.

Organizator tegorocznych zawodów – Klub Jeździecki Łąck (przy Stadzie Ogierów w Łącku) zaplanował na sobotnie i niedzielne popołudnia szereg atrakcji dla publiczności, m.in.: pokaz powożenia zaprzęgiem czterokonnym, zwiedzanie zabytkowej powozowni, ognisko i pieczenie kiełbasek, wystawę rękodzieła, degustację potraw wykonanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Łącka.

Pełen program zawodów dostępny pod adresem: http://www.wmzj.waw.pl/mwim-w-powozeniu-26-27-09-2020-lack/. Zawody w sobotę rozpoczną się o godz. 10.00, a w niedzielę o godz. 11.00

Wstęp dla publiczności bezpłatny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *