Wkrótce powinien rozpocząć się remont drogi Płock – Wyszogród

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w najbliższych miesiącach zamierza ogłosić przetargi na kolejne kilometry dróg. W planach jest w sumie 28 odcinków dróg ekspresowych i obwodnic, które po oddaniu do użytku wydłużą istniejące ciągi tras o ponad 330 km. Szacowana wartość ich realizacji to ok. 17,6 mld zł. Ponadto będą też przetargi na zadania na istniejącej sieci dróg o łącznej długości przekraczającej 330 km i wartości szacunkowej ok. 2,5 mld złotych.

Wśród postępowań na nowe odcinki dróg GDDKiA przewidziała ponad 100 km drogi ekspresowej S19, po ok. 50 km S10 i S17 oraz ponad 20 km S74. Będą też obwodnice m.in. Bielska Podlaskiego, Nowego Sącza, Chełmca czy Kołbieli. Ogłoszenie przetargów na te zadania, a później ich realizacja ma na celu ukończenie najważniejszych połączeń komunikacyjnych w kraju i domknięcia istniejącej sieci dróg ekspresowych.

W ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 niestety nie ma tej planowanej w gminie Łąck. Jest natomiast droga krajowa 62. Jak zapowiada GDDKiA w przyszłym roku ogłoszony zostanie przetarg na rozbudowę DK62 Płock – Wyszogród. To ponad 30 kilometrów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *