Kiedy będą szczepionki przeciwko grypie? Pyta Prezydent Ministra Zdrowia

Apeluję do Pana Ministra o podjęcie działań mających na celu przyspieszenie dostaw szczepionek przeciw grypie i lepszą ich dystrybucję do podmiotów leczniczych i aptek. (…) proszę o udzielenie niezwłocznie informacji na temat planowanych terminów dostawy szczepionek przeciw grypie do Polski oraz ich dostępności na lokalnym rynku.

Pisze w liście do Ministra Zdrowia prezydent Andrzej Nowakowski.

Prezydent Płocka z takim apelem zwrócił się do Ministra w związku z brakiem szczepionek.

Z przeprowadzonej analizy dostępności szczepionek przeciw grypie w płockich aptekach wynika, że farmaceuci również nie otrzymują dostaw zamówionych szczepionek przeciw grypie, nie mają też wiedzy kiedy i w jakich ilościach szczepionki dotrą do aptek. (…) W sytuacji pandemii Covid-19, szczepienia przeciw grypie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Płocka. Płocczanie licznie odpowiedzieli na zalecenia specjalistów i ekspertów w sprawie realizacji szczepień przeciw grypie, co przy podobieństwie początkowych objawów grypy i Covid-19 ma ułatwić lekarzom diagnostykę w czasie pandemii. Spotkali się jednak z niedostępnością szczepionek zarówno w przychodniach, jak i aptekach. Sytuacja braku szczepionek przeciw grypie na rynku w połączeniu z medialnym przekazem, że są one zalecane wywołuje wręcz panikę wśród seniorów.

czytamy w liście do MZ

W piśmie prezydent zaznacza, że miasto od wielu lat finansuje szczepionki dla seniorów w ramach profilaktyki zdrowotnej. I zawsze cieszyły się one dużą popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *