Kultura zaprasza Płock! 100. Rocznica narodzin Jana Pawła II

Akademickie Stowarzyszenie „Ambitni w Działaniu” zaprasza na koncerty najpiękniejszych pieśni związanych z pontyfikatem Papieża Jana Pawła II w wykonaniu chóru Pueri et Puellae Cantores Plocensens. Koncerty realizowane są w ramach projektu pn. „Kultura zaprasza Płock! 100. Rocznica narodzin Jana Pawła II” , które dofinansowane są ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

„Kultura zaprasza Płock! to druga edycja koncertów w płockich parafiach. Rok temu w wykonaniu chóru można było posłuchać pieści patriotycznych oraz utworów największych klasyków muzyki popularnej. Zainteresowanie wydarzeniami jest bardzo duże i co koncert przybywa więcej słuchaczy. W tym roku w związku z przypadającą setną rocznicą urodzin Papieża Jana Pawła II, postanowiliśmy zorganizować koncerty w tej tematyce.”

– mówi Beata Małecka – pomysłodawca i Wiceprezes Zarządu ds. Projektów Akademickiego Stowarzyszenia „Ambitni w Działaniu”.

Najbliższy koncert odbędzie się 18 października, po Mszy Świętej o godz. 11.00 w Parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku (ul. Kossobudzkiego 10). Ostatni koncert odbędzie się 25 października po Mszy Świętej o godz. 12.30 w Parafii pw. św. Wojciecha w Płocku (ul. św. Wojciecha 2)

Parafii.” – mówi Karolina Truszkowska, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Osiedla „Podolszyce Południe” Udział w wydarzeniach jest całkowicie darmowy. „Dla wszystkich gości przewidziano poczęstunek i drobne upominki. W trosce o bezpieczeństwo, zwracamy się z prośbą o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych.” – mówi Karol Krajewski, Prezes Zarządu Akademickiego Stowarzyszenia „Ambitni w Działaniu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *