My budujemy, wy dajcie pieniądze – pisze prezydent do prezesa

Liczymy na wsparcie finansowe budowy stadionu – pisze do PKN ORLEN prezydent Płocka. Koncern odpowiada – jeśli otrzymamy ofertę do praw nazwy stadionu przeanalizujemy ją. Czy zatem stadion, który powstaje przy ul. Łukasiewicza będzie miał w nazwie ORLEN?

“Gratuluję otrzymania tytułu „Człowiek Roku” na 30. Forum Ekonomicznym w Karpaczu”– pisze w liście do Prezesa Daniela Obajtka Andrzej Nowakowski prezydent Płocka. Dalej wylicza inwestycje, w których, jego zdaniem, PKN ORLEN powinien partycypować.

Samorząd Płocka podjął się realizacji strategicznej inwestycji sportowej – modernizacji stadionu przy ul. Łukasiewicza. Nadal liczę, że władze PKN Orlen zdecydują się na wsparcie finansowe tego ogromnego – bo kosztuje 166,5 mln zł – zadania.

Czytamy w liście do prezesa Koncernu.

Już w listopadzie ubiegłego roku Zbigniew Leszczyński, członek Zarządu PKN ORLEN tłumaczył, że:

Finansowy udział PKN ORLEN w budowie stadionu, który nie jest możliwy ze względu na kwestie formalno-prawne. PKN ORLEN nie może bowiem angażować się w finansowanie aktywów, które nie należą do spółki.

Nie wykluczył jednak, że może być sponsorem tytularnym. W komunikacie przesłanym dziś przez biuro prasowe PKN ORLEN czytamy:

Wszystkie oferty sponsoringowe, które wpływają do PKN ORLEN są szczegółowo analizowane pod kątem wizerunkowym i ekonomicznym. Dlatego w momencie kiedy wpłynie oferta dotycząca praw do nazwy stadionu w Płocku, na pewno zostanie ona rozważona. Koncern nie wyklucza więc scenariusza, że zostanie sponsorem tytularnym nowego stadionu Wisły Płock po jego wybudowaniu. Najlepszym przykładem podobnych działań wsparcia ze strony PKN ORLEN jest płocka ORLEN Arena, która pokazuje, że taki scenariusz jest wielce prawdopodobny i możliwy do zrealizowania.

pisze Biuro Prasowe PKN ORLEN

One thought on “My budujemy, wy dajcie pieniądze – pisze prezydent do prezesa

  • środa, 7 października 2020 o 23:44
    Permalink

    A na Petronews podobny artykuł a jednak całkiem inny Ta dziennikarska rzetelność

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *