Pijana nastolatka za kierownicą, obok pasażer poszukiwany przez policję

Nietrzeźwa, bez uprawnień i niesprawnym pojazdem podróżowała wraz z poszukiwanym do odbycia kary pozbawienia wolności, 20 –latkiem. Młoda kobieta z powiatu sierpeckiego została zatrzymana do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego płockiej komendy Policji.

Wczoraj wieczorem podczas patrolowania ulic miasta, policjanci z  Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego zwrócili uwagę na nietypowy styl jazdy kierującej peugeotem. Kobieta bez przyczyny zwalniała, przyśpieszała, nie trzymała prostoliniowego toru jazdy. To zachowanie wzbudziło wątpliwości mundurowych co do stanu trzeźwości kierującej. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie i jak się okazało kierowała ona pojazdem bez uprawnień. Jakby tego było mało, peugeot był niesprawny technicznie, nie posiadał badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia oc.

opowiada Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Wraz z 18 – latką pojazdem podróżował młody mężczyzna. Nim również zainteresowali się mundurowi. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 20 – latek ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Mieszkaniec powiatu sierpeckiego był poszukiwany, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Został zatrzymany przez policjantów.

18 – letniej kierującej za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz wysokiej grzywny grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *