Płocki teatr zaprasza do krainy Oz

W zielonej krainie Oz” to najnowsza premiera w Teatrze Dramatycznym w Płocku. Jej autorami są Ernest Bryll, Małgorzata Goraj, Jan Skotnicki. Spektakl powstał na motywach książki Lymana Franka Bauma „The Wonderful Wizard of Oz”. Reżyserem sztuki jest Zbigniew Marek Hass.

Widzowie zaproszeni są w podróż do zaczarowanej krainy Oz. Dorota i jej pies Toto mieszkają w stanie Kansas z wujem i ciotką dziewczynki. Nie mają zbyt wielu przygód, życie na prerii toczy się ospale. Wszystko się zmienia, kiedy nad farmę nadciąga wielki huragan. Dorota i Toto budzą się w zaczarowanej i tajemniczej krainie. Spotykają trzech samotników – Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Bojaźliwego Lwa i rozpoczynają wspólną wędrówkę. Postanawiają udać się do Szmaragdowego Grodu, stolicy krainy Oz, by odnaleźć jej władcę – potężnego czarownika – i prosić go o pomoc w powrocie do domu oraz w spełnieniu swoich marzeń. Mają przed sobą wiele przeszkód, spotykają okrutną i złą Czarownicę, która chce pokrzyżować im szyki. Ale wspólnymi siłami będą w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu.

„W zielonej krainie Oz” to bajka o uniwersalnym, ponadczasowym przesłaniu – że najważniejsze w życiu są przyjaźń, wolność i dobroć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *