Wójt gminy Radzanowo na kwarantannie, w CKiS zajęcia odbywają się bez zmian

Dziś rano Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu poinformował, że jest zarażony koronawirusem. Na kwarantannie jest wójt gminy Radzanowo.

Piotr Zgorzelski, poseł PSL w sobotę spotkał się z mieszkańcami gminy Radzanowo, członkami Polskiego Stronnictwa Ludowego. To właśnie w Centrum Kultury i Sportu odbył się Gminny Zjazd Delegatów PSL. Dziś rano w mediach społecznościowych Wicemarszałek Zgorzelski poinformował, że otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Jest w domu, czuje się świetnie.

W sobotnim spotkaniu brał udział m.in. wójt gminy Radzanowo, który zdecydował się na kwarantannę.

Prewencyjnie, zarówno ja jak i moja żona w najbliższym tygodniu będziemy w domu, również dzieci. Na koniec tygodnia w sobotę omówiłem się na zrobienie testu. Ale ze względu na bezpieczeństwo innych pozostaje w domu do wyniku testu. Uczestnicy spotkania byli zaopatrzeni w maseczki, był używany płyn do dezynfekcji rąk i sali. Nie było bezpośredniego kontaktu, ale dziamania zabezpieczające należy podjąć.

– powiedział nam Sylwester Ziemkiewicz wójt gminy Radzanowo.

Sobotnie spotkanie odbyło się w CKiS. Jak informuje dyrektor placówki Centrum zostało zdezynfekowane, nie ma powodu, by je zamykać.

Fb Piotr Zgorzelski

W związku z informacją prasową o pozytywnym teście na obecność koronawirusa u Posła Piotra Zgorzelskiego, który brał udział w spotkaniu zorganizowanym w sobotę 03.10.2020 r. na sali widowiskowej CKiS, uprzejmie informuję, że sala widowiskowa, jej wyposażenie i pozostałe pomieszczenia zostały gruntownie zdezynfekowane i wywietrzone. Konsultacja z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku jednoznacznie potwierdza, że nie ma konieczności zamykania obiektu i zawieszania działalności planowej CKiS. Profilaktycznie jednak ani dyrekcja, ani pracownicy obsługi CKiS nie będą mieli kontaktów z uczestnikami zajęć planowych. Zajęcia prowadzą instruktorzy, którzy nie mieli styczności z Panem Posłem, a lekcje odbywają się w salce muzycznej. W związku z powyższym, jeśli rodzice dzieci uczestniczących w zajęciach stałych, podejmą decyzję o czasowej nieobecności na zajęciach, proszę o informację telefoniczną.

informuje Magdalena Kosielińska, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *