Wyłączenie komina instalacji Clausa

Od dzisiaj w Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku został wyłączony z pracy komin znajdujący się na instalacji Clausa. Do czasu jego ponownego uruchomienia, które planowane jest ok. 6 listopada, jego funkcję przejmie komin rezerwowy. Proces przełączenia emisji z jednego komina do drugiego jest standardową praktyką, wymaganą w przypadku przeprowadzenia zaplanowanych badań kontrolnych i stanu technicznego emitora.

W związku z prowadzonymi pracami do 6 listopada br. w okolicy zakładu, zwłaszcza przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych mogą, ale nie muszą wystąpić uciążliwości zapachowe. Nie będą one miały negatywnego wpływu na otoczenie, w tym środowisko. Koncern podejmie wszelkie możliwe działania, aby ograniczyć do minimum ewentualne niedogodności.

czytamy w komunikacie Biura Pasowego PKN ORLEN

Przegląd stanu technicznego komina instalacji Clausa będzie realizowany pod kontrolą służb technologicznych oraz służb ochrony środowiska. Ponadto poziom wartości emisji będzie na bieżąco monitorowany przy pomocy funkcjonującego systemu ciągłych pomiarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *