Kto w tym roku zostanie Masterchefem Literackiej Kuchni? Ty też masz szansę

Książnica Płocka wspólnie z Płockim Stowarzyszeniem Przyjaciół Książki i Bibliotek już po raz szósty organizuje turniej o tytuł Masterchefa Literackiej Kuchni. Co roku pod koniec listopada w sali kolumnowej Książnicy Płockiej toczył się pojedynek pomiędzy kilkoma drużynami, rozwiązującymi zadania inspirowane literackim menu, z którym uczestnicy musieli się wcześniej zapoznać.

Pandemia spowodowała, że nie możemy w tym roku rozegrać turnieju tak, jak dotychczas. Stawiamy więc na chwilową rewolucję kulinarno – literacką, a do zabawy zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, liczbę i rodzaj przeczytanych książek oraz umiejętność gotowania. Macie niepowtarzalną okazję poznać smak tego konkursu, skosztować przygotowanych przez nas dań, poczuć szczyptę adrenaliny i stanąć do boju o tytuł Masterchefa Literackiej Kuchni. Wyjątkowość tegorocznego konkursu polega też na tym, że nagrody będą indywidualne, a nie zespołowe.

czytamy w zaproszeniu

Zasady są proste: przez 5 dni (do czwartku włącznie) na stronie https://ksiaznicaplocka.pl/wydarzenia/zostan-literackim-masterchefem/ prezentowane będą różnorodne „dania – zadania”. Pierwsze już tam są. Każdego dnia pojawi się jedno. Rozwiążcie je, a odpowiedzi prześlijcie na adres metod@ksiaznicaplocka.pl. Macie czas do 23 listopada 2020 r. do godz. 23.59.

Spośród osób, które udzielą najwięcej prawidłowych odpowiedzi, wylosujemy trzy, a zwycięzcy otrzymają:

– tytuł Masterchefa Literackiej Kuchni,

– okolicznościowy, jedyny w swoim rodzaju fartuch,

– nagrody rzeczowe: smartwatche, kubki, książki.

Dodatkowo wśród pozostałych osób rozlosowane zostaną nagrody pocieszenia.

Tegoroczny konkurs dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *