Mieszkańcy Zielonego Jaru będą mieli lodowisko

Na parkingu przy ul. Batalionów Parasol powstanie lodowisko. Już wkrótce udostępni je Agencja Rewitalizacji Starówki.

Nowe, sztuczne lodowisko o wymiarach 23 na 35 metrów to profesjonalna infrastruktura sportowo-rekreacyjna, która umożliwi użytkownikom zdrowy, rodzinny wypoczynek i możliwość zwiększenia aktywności fizycznej. Będzie ono nieco większe od tego rozstawianego od pewnego czasu na starówce natomiast nie będzie miało wypożyczalni łyżew.

Zmianie na obu lodowiskach ulegnie system obsługi. W tym roku bilet na lodowisko można będzie kupić przez Internet i wejść na taflę przez specjalną bramkę, omijając w ten sposób kolejkę do kasy. Jest to rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo użytkowników tych obiektów.

Czas montażu lodowiska zwykle nie przekracza 3, 4 dni. Do tego należy doliczyć czas potrzebny na wytworzenie warstwy lodu, który – w zależności od pogody – nie powinien przekroczyć 2, 3 dni.

Nie boimy się pandemii, jesteśmy w posiadaniu opinii Ministerstwa Zdrowia, z której wynika, że przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa obiekty tego typu mogą normalnie funkcjonować. Pamiętajmy, że to obiekt na otwartej przestrzeni. Wiemy też, że pierwsze lodowiska w kraju już powstają

– tłumaczą w ARS-ie.

Przypomnijmy, że lodowisko na Zielonym Jarze zostało zaplanowane na etapie projektowania parkingu przy ul. Batalionu Parasol. Od początku swojego funkcjonowania parking w pewnej części był przeznaczony pod ten obiekt.

Służby miejskie regularnie już umieszczają informację za wycieraczkami aut o ustawieniu tam lodowiska. Prosimy kierowców, parkujących w tym miejscu, o zrozumienie i współpracę. W najbliższym czasie pojazdy będą tylko „wypuszczane” z parkingu.

– podkreślają w ARS-ie

Lodowisko powinno ruszyć w połowie grudnia, choć ostatecznie jego ustawienie i czas uruchomienia zależy od pogody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *