Muzyczne osobowości – kolejny koncert online Płockiej Orkiestry Symfonicznej

Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert “Muzyczne osobowości”. Koncert będzie można obejrzeć w domu dzięki transmisji online.

Z uwagi na warunki panujące na całym świecie, jeden z pierwotnie zaproszonych artystów nie może uczestniczyć w wydarzeniu. W związku z powyższym zmodyfikowano program oraz wykonawców zaplanowanego wcześniej koncertu. Tym razem wystąpi Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego pod batutą maestro Michała Dworzyńskiego.

Michał Dworzyński to postać zaliczana przez europejskich krytyków do grona najlepszych dyrygentów młodego pokolenia, zadebiutował w wieku 15 lat. Sześć lat później został dyrygentem – asystentem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Warszawie u Antoniego Wita i studia podyplomowe u Christiana Ehwalda w berlińskiej Hochschule für Musik „Hanns Eisler”. Jest laureatem konkursów dyrygenckich w Zagrzebiu (2003), Suwon (2005) i „Donatella Flick Conducting Competition” w Londynie (2006), co zaowocowało dwuletnim angażem na stanowisko dyrygenta – asystenta London Symphony Orchestra i możliwością bezpośredniej współpracy m.in. z takimi mistrzami jak Sir Colin Davis, Valery Gergiev, Michael Tilson Thomas. Artysta jest czterokrotnym stypendystą Ministra Kultury. W 2007 r. został wyróżniony, jako najmłodszy w historii, medalem SPAM. Na zaproszenie zespołu pełnił funkcję pierwszego dyrygenta Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. Koncertował m.in. z London Symphony Orchestra, London Philharmonic, BBC Symphony, BBC Philharmonic, BBC Scottish Symphony, Tokyo Philharmonic, Tokyo Symphony, Sinfonia Varsovia, Filharmonia Narodowa w Warszawie, NOSPR, Opera Narodowa, Deutsches Symphonie Orchester Berlin, RTVE Symphony Madrid, Wiener Kammerorchestrer, Royal Flemish Philharmonic, Porto Symphony, Yamagata Symphony, Ulster Symphony, Israel Philharmonic, Brussels Philharmonic. Regularnie realizuje nagrania z orkiestrami BBC. W swoim dorobku posiada również nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji. Jesienią ubiegłego roku nagrał z BBC Scottish Symphony swoją pierwszą płytę dla wytwórni Hyperion.

W programie koncertu, który odbędzie się 27 listopada wusłyszymy: J. Elsner – Uwertura do opery „Leszek Biały czyli Czarownica z Łysej Góry” K. Kurpiński – Uwertura do opery „Jadwiga, królowa polska” W. Lutosławski – Mała suita na orkiestrę kameralną K. Kurpiński – Uwertura do opery „Dwie chatki” K. Szymanowski – Etiuda b-moll op. 4 nr 3.

Bilety na transmisję online w cenie 10 zł do nabycia: – w kasie biletowej POS na stronie internetowej www.orkiestraplock.pl w zakładce „Kup bilet” – w serwisie Bilety24.pl – na stronie www.live.bilety24.pl. Sprzedaż biletów zakończy się 29 listopada 2020 o godz. 21:00. – Logowanie będzie możliwe 27 listopada 2020 od godziny 18:50. – Koncert transmitowany będzie na stronie https://live.bilety24.pl/ – Kodem dostępowym do streamingu jest numer (kod biletu), znajdujący się na górze biletu, który otrzymają Państwo jako załącznik pdf w mailu z potwierdzeniem transakcji zakupu. – Kod umożliwia dostęp do transmisji na żywo z wydarzenia „Muzyczne Osobowości” w czasie rzeczywistym koncertu. Ponowne odtworzenie transmisji będzie możliwe od dnia następnego, tj. 28 listopada 2020 od godziny 10:00, do dnia 29 listopada 2020 do godziny 23:59. – Prosimy uważnie wpisywać kod na stronie dostępu do transmisji i nie udostępniać go osobom postronnym. Jak odebrać transmisję: 1. Wejdź na stronę https://live.bilety24.pl/ 2.Wybierz wydarzenie 27.11.2020 “Muzyczne Osobowości”. Naciśnij “Przejdź do transmisji” 3. Wpisz kod biletu 4. Kliknij przycisk „Wejdź” Poniżej kilka przydatnych informacji: • Transmisję można oglądać na komputerze, laptopie, tablecie lub smartfonie. • Jeśli urządzenie, na którym odbieracie Państwo transmisję, straci połączenie z Internetem, po nawiązaniu ponownego połączenia z siecią, logujecie się Państwo tym samym kodem. • Kodem można logować się wielokrotnie, ale tylko na jednym urządzeniu. • Materiały transmitowane są z dźwiękiem, jeśli komputer nie posiada wbudowanych głośników, należy je podłączyć lub do urządzenia można podłączyć słuchawki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *