Wrócimy do Płocka z naszym Żelaznym sercem – zapewnia “Szopa”

102. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę miał uczcić pokaz ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny. Niestety, plany pokrzyżowała pogoda. Samoloty w związku z niskim pułapem chmur i ograniczoną widocznością nie mogły wystartować z Poznania. – Ale obiecujemy, że wrócimy do Was do Płocka z tym pokazem – zapewnia Krzysztof „Szopa” Szopiński prezes Żelaznych.

Z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości chcieliśmy w jakiś specjalny sposób uczcić to wydarzenie. Wybraliśmy Płock, bo tu jest „serce” PKN ORLEN, główna siedziba Koncernu. Od kilku miesięcy jesteśmy w ORLEN Team. Specjalnie, jako hołd przygotowaliśmy przelot nad Wisłą na przywitanie, miała być z dymów biało – czerwona flaga, miała być cała seria pętli, mijanki, beczki, miało być tu również żelazne serce. Ale obiecujemy, że wrócimy tu nad Wisłę i specjalnie dla płocczan wykonamy pokaz.

– zapewnia prezes Żelaznych Krzysztof “Szopa” Szopiński.

W rozmowie z nami przekonuje, że lotnictwo to piękny wymagający sport, ale także uczy pokory. Wiele zależy od pogody, nie zawsze chęci wystarczą, by zrealizować cel

– dodaje.

Dodajmy, ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny tworzą instruktorzy szybowcowi i samolotowi, oblatywacze oraz egzaminatorzy Urzędu Lotnictwa Cywilnego. To połączenie doświadczenia uznanych pilotów oraz młodych lotniczych talentów, z których najlepsi biorą udział w międzynarodowych zawodach sportowych zdobywając najwyższe laury lotnictwa akrobacyjnego. Grupa od 2020 dołączyła do ORLEN Team.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *