Komunikacja Miejska Płock likwiduje niedzielne połączenia podmiejskie

Wraz z nowym rokiem Komunikacja Miejska w Płocku zmienia rozkład jazdy autobusów linii podmiejskich. W niedzielę nie będą kursowały. Połączenia będą realizowane tylko w niedziele handlowe.

Mieszkańcy gmin powiatu płockiego od nowego roku nie będą mogli korzystać z autobusów Komunikacji Miejskiej w Płocku w niedzielę. Spółka zdecydowała się zrezygnować z połączeń niedzielnych. Autobusy będą kursować tylko w niedziele handlowe. Jak informuje KM zmiana została uzgodniona z poszczególnymi samorządami.

Kiedy i jak będą kursowały autobusy?

  • w niedziele handlowe autobusy linii podmiejskich kursować będą według sobotniego rozkładu jazdy
  • w 2021 r. niedziele handlowe zostały wyznaczone w dniach: 31 stycznia, 28 marca, 25 kwietnia, 27 czerwca, 29 sierpnia oraz 12 i 19 grudnia – w tych dniach autobusy linii podmiejskich kursować będą jak w soboty
  • w niedziele niehandlowe oraz w święta (1 i 6 stycznia, I i II dzień Wielkanocy, 1 i 3 maja, Boże Ciało, Zielone Świątki, 15 sierpnia, 1 i 11 listopada oraz 25 i 26 grudnia) – kursy linii podmiejskich nie będą wykonywane
  • w soboty autobusy linii podmiejskich bez zmian kursować będą według dotychczasowych sobotnich rozkładów jazdy (oprócz sobót, w które przypadać będą ww. święta – w takie dni linie podmiejskie będą zawieszone)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *