Pijany kierowca opla. Policja wzmaga kontrole kierowców

Dzisiaj oraz w Nowy Rok policjanci szczególną uwagę skierują w stronę trzeźwości kierowców. Dlatego aby ten nadchodzący Nowy Rok był bez przykrych ,,niespodzianek”, wspólnie z policją apelujemy o zdrowy rozsądek. Już dzisiaj rano jego całkowitym brakiem, wykazał się kierujący oplem.

Podczas policyjnego badania stanu trzeźwości ( ul. Żyzna) okazało się, że 43-latek ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. A jak by tego było mało, już wcześniej mężczyzna ten miał zatrzymane uprawnienia za jazdę pod wpływem alkoholu. Z szacunku dla zdrowia i życia zarówno własnego jak i innych osób, apelujemy do kierowców o kategoryczne wstrzymanie się od wsiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających. I nie zapomnijmy, że po zakrapianej alkoholem imprezie wsiadanie na drugi dzień za kierownicę jest bardzo ryzykowne – alkohol utrzymuje się we krwi przez długie godziny. 

mówi Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

I ważne –  nawet gdy we krwi nie ma już alkoholu, to ból głowy, nudności i inne objawy występujące kilka godzin po jego spożyciu obniżają sprawność kierowcy i mogą zwiększać ryzyko wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *