Strażacy z OSP w Gąbinie realizują projekt “Rakowi mówimy NIE!”

Zwiększenie świadomości w zakresie profilaktyki nowotworowej to główne zadanie projektu jaki realizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Gąbinie. Mowa o programie “Rakowi mówimy NIE! Zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dla strażaków i ich rodzin” w ramach programu Zdrowie dla Płocka, którego organizatorem jest Fundacja ORLEN. Projekt skierowany jest do strażaków ochotników z terenu Miasta i Gminy Gąbin oraz ich bliskich.

W ramach projektu, do każdej jednostki OSP działającej na terenie Miasta i Gminy Gąbin trafiły ulotki informacyjne oraz edukacyjne prezentacje multimedialne. Materiały rozpowszechnione mają być wśród strażaków i ich rodzin. Kolejnym bardzo ważnym działaniem, które udało się zrealizować dzięki wparciu Fundacji ORLEN jest stworzenie stanowiska do czyszczenia strażackich ubrań specjalnych. Dzięki temu, strażacy mogą sprawnie oczyścić swoje mundury, które narażone są na działanie rakotwórczych czynników. Dzięki programowi zakupiono również specjalną chemię piorącą i impregnującą. 

mówi Jakub Ziółkowski sekretarz zarządu OSP w Gąbinie

Projekt pn. “Rakowi mówimy NIE! Zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dla strażaków i ich rodzin” dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach programu Zdrowie dla Płocka. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *