W Płocku odbyły się już pierwsze szczepienia przeciw COVID-19

Pierwszą osobą, która została zaszczepiona przeciw COVID-19 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku była pielęgniarka. Placówka otrzymała 75 szczepionek i rozpoczęła szczepienia. Chętnych, by zaszczepić się przeciw COVID-19 jest prawie 1000 osób spośród personelu, na 1450 zatrudnionych. W Płockim Zakładzie Opieki Zdrowotnej – 300. W obu placówkach gotowe są już zespoły, które takie szczepienia będą prowadziły, wyznaczone są również punkty szczepień. Szpital na Winiarach jest w grupie 72 placówek, w których szczepienia personelu medycznego z tzw. grupy 0 ruszyły w pierwszej kolejności.

W szpitalu na Winiarach docelowo uruchomione zostaną dwa punkty szczepień. Pierwszy będzie działał w prowadzonej przez szpital poradni podstawowej opieki zdrowotnej „Na Winiarach”, drugi w samym szpitalu.

Chcemy, aby cała akcja była prowadzona jak najszybciej i jak najbardziej sprawnie

– tłumaczy Stanisław Kwiatkowski dyrektor szpitala.

W pierwszej kolejności szczepieni będą pracownicy będący na pierwszej linii walki z koronawirusem, czyli oddziału zakaźnego, płucnego, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, oddziału intensywnej opieki medycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *