Wigilii przed Ratuszem w tym roku niestety nie będzie

Co roku tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia przed Ratuszem z mieszkańcami Płocka spotykał się prezydent oraz zaproszeni goście. Harcerze przekazywali Betlejemskie Światełko Pokoju. W tym roku takiego spotkania nie będzie.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Co roku tuż przed Wigilią z mieszkańcami Płocka spotkał się prezydent Andrzej Nowakowski, a także biskupi różnych kościołów. Była to okazja do złożenia życzeń, podzielenia się opłatkiem. Nie brakowało świątecznych potraw, a harcerze przekazywali Betlejemskie Światełko Pokoju.

W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, nie odbędzie się tradycyjna Wigilia przed Ratuszem. Obowiązujące przepisy nie pozwalają gromadzić się grupie większej niż pięcioosobowa, a Wigilia zawsze przyciągała tłumy płocczan. Dziś dla bezpieczeństwa należy zachowywać dystans.

informuje nas Marta Komorkowska z biura prasowego Urzędu Miasta

Co roku takie spotkanie dla wielu osób samotnych, bezdomnych było okazją do zjedzenia ciepłego posiłku. Zapytaliśmy, czy miasto planuje przygotować taki posiłek (przy zachowaniu wszystkich wymaganych obostrzeń sanitarnych) ewentualnie przeznaczyć pieniądze, które wydawano na Wigilię przed Ratuszem na paczki dla potrzebujących. Niestety, nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

One thought on “Wigilii przed Ratuszem w tym roku niestety nie będzie

  • wtorek, 15 grudnia 2020 o 18:07
    Permalink

    Przykro to słuchać co roku z dziećmi spedzalam wigilie przed ratuszem

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *