6 stycznia w Stanisławówce Orszak Kolędowy

6 stycznia co roku ulicami Płocka wędrowali kolędnicy. W tym roku w uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się Orszak Kolędowy. Odbędzie się on w parafii św. Stanisława Kostki. Po wspólnym kolędowaniu odbędzie się Msza św. Każdy uczestnik wspólnej modlitwy otrzyma folder upamiętniający wizytę apostolską św. Jana Pawła II w czerwcu 1991 roku w Płocku.

Płocczanie zaproszeni są do udziału w Orszaku Kolędowym w Stanisławówce. Początek o 11.20. Kolędowanie poprowadzi zespół Bosco Band. O godz. 12.00 Mszy św. z udziałem parafian, zgodnie z liczebnymi ograniczeniami, przewodniczył będzie biskup płocki Piotr Libera. W spotkaniu będzie uczestniczył także biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski.       

Spotkanie to zainauguruje obchody 30. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Płocka, która odbyła się w dniach 7-8 czerwca 1991 roku. Uczestnicy tego spotkania otrzymają foldery, w których przypomniana zostanie ta ważna dla Kościoła płockiego pielgrzymka. Foldery ufundował Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki  

– informuje Witold Wybult, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej, które jest jednym ze współorganizatorów płockiego orszaku. 

Parafie w diecezji płockiej, które najczęściej były organizatorami lub współorganizatorami Orszaków Trzech Króli mogą wybrać jedno z zaproponowanych spotkań orszakowych, które zstąpią tradycyjny Orszak Trzech Króli. Mają do wyboru: Mini Orszak – czyli wspólne kolędowanie połączone z występem jasełkowym, w którym występuje element pokłonu przed Świętą Rodziną czy wędrowania do szopki; Spacer Orszakowy – rodzinną grę, polegającą na przejściu trasy dotychczasowego Orszaku ulicami miejscowości, aby przeżyć wydarzenie winnym sposób; Orszak Kolęd – Święty Wieczór – spotkanie kolędowe w wieczór poprzedzający uroczystość Objawienia Pańskiego; Orszakowy Challenge Kolędowy – nagranie filmiku z rodzinnego kolędowania, odpowiedź na wyzwanie oraz wystosowanie go do innych osób. Taki oryginalny orszak będzie transmitowany w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *