Muzeum Mazowieckie zaprasza na muzealne lekcje

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza grupy szkolne i przedszkolne, a także te „niezrzeszone”, np. rodzinne do wzięcia udziału w muzealnych lekcjach on line. Zajęcia wpisujące się w podstawy programowe prowadzone są przez doświadczonych edukatorów, towarzyszą im ciekawe prezentacje, po lekcji każda z grup otrzymuje materiały edukacyjne z zestawieniem najważniejszych informacji, ciekawostkami czy zadaniami do samodzielnego wykonania.

 1. Jak Gall Anonim kronikę pisał

Po tej lekcji dzieci będą wiedziały co to jest kronika, kim był Gall Anonim, czym jest manuskrypt oraz jakie są rodzaje pisma. Zobaczą, jak pisze się gęsim piórem, prawdziwą woskową tabliczkę i rylec oraz papirusy i pergaminy. Zajęciom towarzyszy prezentacja m.in. z przykładami cyrylicy, pisma arabskiego i… książkami na łańcuchach. Po zajęciach każdy z uczestników otrzyma drogą elektroniczną materiały edukacyjne z krzyżówką, małym słowniczkiem i zadaniami do samodzielnego wykonania. Lekcja przeznaczona dla grup przedszkolnych oraz klas I – IV szkół podstawowych.

2. Jak król Kazimierz mury obronne w Płocku budował

Dzieci wysłuchają opowieści o czasach Kazimierza Wielkiego i poznają płockie budowle ufundowane przez króla. Opowieść wzbogacą ilustracje muzealnych zabytków związanych z czasami władcy. Każdy uczestnik zajęć otrzyma drogą elektroniczną materiały edukacyjne – średniowieczną kolorowankę i zadania do wykonania samodzielnie. Lekcja przeznaczona jest dla grup przedszkolnych i klas I – IV szkół podstawowych.

3. Co to jest muzeum

Muzeum kojarzy się z oglądaniem wystaw. Ale praca muzealnika to nie tylko oprowadzanie wycieczek. Większość pracowników muzeów jest niewidoczna dla zwiedzających. Co robią muzealnicy i kim są? Tego dowiecie się podczas zajęć. Zobaczycie przykłady muzeów różnego typu. Dowiecie się w jakim celu istnieją muzea i kiedy pojawiły się pierwsze z nich. Co to jest wystawa, eksponat, kolekcja? Czy zwiedzający mogą obejrzeć wszystkie eksponaty? Zajęciom towarzyszyć będzie prezentacja, każdy z uczestników otrzyma materiały edukacyjne. Lekcja jest w dwóch wersjach – dla klas I – III oraz klas IV – VII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Zajęcia do końca marca są bezpłatne, szczegóły i zapisy pod adresem promocja@muzeumplock.eu lub telefonicznie 24 364 70 72

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *