Nakręceni na pomaganie: Dzień Babci i Dziadka

W Dniu Babci i Dniu Dziadka wolontariusze Fundacji ORLEN odwiedzili pięćdziesięciu samotnych seniorów z  Płocka i okolic. Bacie i Dziadkowie otrzymali prezenty oraz laurki przygotowane przez dzieci. Wizyty wywołały wiele radości i uśmiechów, nie zabrakło też wielu wzruszeń zwłaszcza na widok prac przygotowanych przez dzieci. Seniorów wskazały: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku, Płockie Centrum Inicjatyw Społecznych oraz lokalne organizacje z terenów wiejskich z okolic Płocka.

Akcja „Nakręceni na pomaganie: Dzień Babci i Dziadka” spotkała się z dużym zainteresowaniem. W wolontariat zaangażowali się zarówno pracownicy PKN ORLEN i ORLEN Laboratorium, jak również przedstawiciele lokalnych społeczności, przedszkola oraz Koło Gospodyń Wiejskich Dobrzykowianki.

Ten rok jest szczególnie trudny dla seniorów. To czego tak bardzo im brakuje to po prostu kontakt z drugim człowiekiem, zwykła rozmowa oraz uwaga i chwila na to aby poczuć się ważnym i potrzebnym. Wolontariusze z Grupy ORLEN pamiętają o seniorach nie tylko w święta

– mówi Marta Soluch, Prezes Fundacji ORLEN.

Chcieliśmy, aby każdy z odwiedzonych seniorów poczuł że to rzeczywiście jego święto. Oprócz artykułów pierwszej potrzeby każdy otrzymał drobny podarunek, który miał po prostu sprawić radość czyli na przykład  piękny nowy szal, ciepłe kapcie, kubek termiczny czy coś słodkiego

– mówi Angelika Niedziółka, koordynator Programu Wolontariatu Pracowniczego Fundacji ORLEN, inicjatorka tej akcji.

W każdej paczce dla Babci i Dziadka znajdowała się też mała niespodzianka od najmłodszych. Laurki z życzeniami dla seniorów narysowały dzieci pracowników ORLEN Laboratorium, podopieczni z placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego „Nasz Nowy Dom” w Ruszkowie koło Gostynina, dzieci z przedszkola w Nowych Proboszczewicach i Miejskiego Przedszkola w Płocku nr 34 im. Kubusia Puchatka i Jego Przyjaciół. To przykład jak uczyć dzieci pomagać i budować ich wrażliwość od najmłodszych lat.

Szesnastoletnia tradycja wolontariatu pracowniczego w Grupie ORLEN pokazuje, że z roku na rok rośnie zainteresowanie działalnością prospołeczną. Tylko w 2020 roku – mimo pandemii koronawirusa – Fundacji ORLEN udało się przeprowadzić blisko 50 akcji wolontariackich, na które poświęcono blisko 6 000 godzin. W akcjach wzięło udział blisko 900 pracowników Grupy ORLEN oraz ich bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *