Niedziela z Wielkim Sercem, czyli 29. Finał WOŚP

Już po raz 29. gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W “covidowym” czasie aukcje i zabawa przeniosła się do Internetu, ale cel pozostał. Na ulicach Płocka i całego Powiatu Płockiego spotkacie setki wolontariuszy – z puszkami i charakterystycznymi serduszkami.

Pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Specjalistyczne urządzenia są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej i stanowią podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. W tym roku Fundacja WOŚP zbiera pieniądze na zakup takich sprzętów jak.:

 • -zestawy endoskopów laryngologicznych
 • endoskopy giętkie
 • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych
 • egzoskopy
 • lasery diodowe
 • nawigacje optyczne otolaryngologiczne
 • koblatory do operacji migdałków
 • aparaty USG i RTG
 • kardiomonitory
 • lampy czołowe
 • lampy operacyjne
 • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego

Prawie we wszystkich gminach na terenie Powiatu Płockiego zorganizowano aukcje na Allegro, a w dniu finału na wielu FB stronach, będzie można obejrzeć nagrane występy dzieci oraz Orkiestr Dętych OSP. Odbywają się również licytacje prac plastycznych, gier, zabawek, dekoracji oraz WOŚP -owych gadżetów.

Przy GOK Bielsk otwarto kiosk rozmaitości, odbywa się także kiermasz aniołów bożonarodzeniowych w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Anioły Stróże Małe i Duże. Zaplanowano również turniej piłki nożnej halowej drużyn mieszanych, wpisowe przekazane zostanie na rzecz WOŚP.

W Brudzeniu Duży pod okiem Druha Mariusza Łakomskiego wolontariusze, czyli harcerze zbierać będą datki do puszek.

W sztabie WOŚP w Bodzanowie do orkiestrowych puszek zbierać będzie aż 63 wolontariuszy. W tegoroczną akcję zaangażowały się także wszystkie Koła Gospodyń oraz Stowarzyszenia działające na terenie gminy. Na portalach społecznościowych tych organizacji można licytować ich własne wyroby i w ten sposób wspierać Orkiestrę. W tegoroczny finał zaangażowały się Koła Gospodyń takie jak: Bodzanowskie Pierożanki, Miszewianki, Wesołe Babeczki, Cieślanki, Miły Czas; a także Stowarzyszenia Coraz Lepsze, Sokół i Ochotnicza Straż Pożarna Kępa Polska. Wspierać zbiórkę można również wchodząc na stronę Biblioteki Centrum Kultury w Bodzanowie gdzie pieniądze na rzecz WOŚP można wpłacać na eSkarbonkę.

45 wolontariuszy kwestować będzie z puszkami na terenie Drobina. Mieszkańcy mogli także już wcześniej wesprzeć akcję wrzucając pieniądze do puszek ustawionych w kilku miejscach na terenie Drobina.

W Gąbinie odbywają się aukcje gadżetów na Allegro, zorganizowano konkurs plastyczno- fotograficzny „Sercem z WOŚP”. Na stronie Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury podczas finału będzie można obejrzeć występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gąbinie, a także Szkoły w Borkach, Klubu Sakura Judo i Orkiestry Dętej OSP Gąbin.

W ostatnich dniach stycznia wolontariusze z Łącka zbierali datki do puszek na terenie Szkoły Podstawowej, a 31 stycznia wyruszą do Korzenia Królewskiego, Sendenia Dużego i Łącka, gdzie będą zbierać datki przy kościołach, przed i po mszach świętych. Dodatkowo w sztabie WOŚP w Łącku w miniony piątek odbyła się aukcja online.

GCK MultiOsada w Małej Wsi zbiera monety w ramach akcji Góra Grosza, które zostaną przekazane na WOŚP. W dniu Finału do 18.00 można wrzucać pieniądze do Puszki Stacjonarnej w MultiOsadzie. Ponadto na terenie gminy będzie można spotkać 29 wolontariuszy. Zorganizowano tam także 12 puszek stacjonarnych w sklepach.

Liczna grupa wolontariuszy – 55 osób, wyruszy na zbiórkę w Radzanowie. Poza tym można będzie wesprzeć Orkiestrę biorąc udział w licytacji Allegro, w której do wylicytowania m.in. dzień w fotelu wójta Gminy Radzanowo, piłka nożna z autografami zawodników Wisły Płock, koszulka z autografami piłkarzy ręcznych Wisły a także sesja fotograficzna. Poza tym w kramiku Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie do nabycia są książki, kosmetyki, rękodzieło, zabawki i kalendarze. W Domu Ludowym w Rogozinie do 16:00 dostępny będzie sklepik i kawiarenka. Zaplanowano także paradę pojazdów na terenie gminy. Auta wystartują z boiska sportowego w Radzanowie o godz. 15:00. Zwieńczeniem dnia będzie światełko do nieba w Domu Ludowym w Rogozinie, które przygotowują strażacy.

W Słubicach będzie można obejrzeć występy osób zaangażowanych w 29. Finał. Wystąpią m.in. dzieci z zerówki i Orkiestra Dęta, a w niebo puszczone zostaną baloniki serduszka. Datki zbierać będzie 8 wolontariuszy.

Pandemia pokrzyżowała plany związane z orkiestrowymi występami w Słupnie założono sztabową e-Skarbonkę, na FB są aukcje, na FLISIE odbędzie się morsowanie.

W Starej Białej między do 13:30 przy kościele można wziąć udział w kiermaszu ciast i chleba wypiekanego przez lokalne gospodynie. Kiermaszowi towarzyszyć będzie OSP Proboszczewice.

15 wolontariuszy zbierać będzie datki w Staroźrebach, zorganizowano tam również e-Skarbonkę, a na FB szkoły można wziąć udział w licytacji gadżetów i pamiątek.

W sztabie Orkiestry w Wyszogrodzie, który mieści się w Centrum Kultury Wisła można kupić smycze, harcerski kalendarz, kubeczki, koszulki oraz różnego rodzaju gadżety. Zbiórkę datków prowadzić będzie 10 wolontariuszy.

Z głową grał będzie także Płock. Najważniejsze atrakcje to jubileuszowy 5 Bieg i Marsz Nordic Walking „Po serce na mecie” – otwarty dla wszystkich i po raz pierwszy wirtualnie. Na Starym Rynku w niedzielę, w godzinach 9.00 – 13.00 stanie ambulans do poboru krwi zorganizowany przez Punkt Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku. Na scenie POKiSu zaplanowano koncerty online – m.in. Ryszard Wolbach z Krzysztofem Misiakiem, Bourbon Band, Robert Cichy z zespołem. Na ulicach miasta spotkać będzie można 350 wolontariuszy. O godzinie 20.00 odbędzie się symboliczne Światełko do nieba. Będzie je można zobaczyć na profilu Sztab WOŚP Płock.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *