Od jutra testy nauczycieli, wyniki najpóźniej 17 stycznia

Ruszają testy nauczycieli klas I – III. Jak wynika z informacji z płockiego Sanepidu, chętnych jest około 1500 osób. Badania są dobrowolne i bezpłatne. Nauczyciel z pozytywnym wynikiem nie będzie mógł wrócić do szkoły.

Trwają przygotowania do testowania. Testy będą wykonywane m.in. w płockim ZOZ. W informacjach przedstawianych na stronach rządowych czytamy, że testy będą wykonywane metodą RT-PCR, w sanepidach oraz mobilnych punktach drive thru. Testy na obecność koronawirusa będą dla nauczycieli odbywały się na zasadzie dobrowolności. Jeśli nauczyciel nie ma niepokojących objawów choroby i nie zdecyduje się na test, będzie mógł wrócić do nauczania.

Na dobrowolne, bezpłatne badanie mogą zgłosić się nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, czyli obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Testy będą wykonywane od 11 do 15 stycznia. Wyniki każdy otrzyma najpóźniej 17 stycznia. Wynik będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *