Odnaleziono grób mjr. Kurowskiego, poszukiwani są jego krewni

W Białej koło Płocka w 1905 roku urodził się Jan Kurowski. Trwają poszukiwania jego krewnych. Odnaleziono grób, w którym pochowany jest żołnierz NN. Materiał DNA pomoże w identyfikacji.

Na naszą meilową skrzynkę wpłynęła prośba o pomoc w odnalezieniu krewnych Jana Kurowskiego.

Miał co najmniej troje rodzeństwa: Antoniego, Barbarę i Józefa. Materiał genetyczny od krewnych umożliwi identyfikację i imienne podpisanie grobu żołnierza.

– pisze Dorota Bartoszewicz, która próbuje ustalić kim jest żołnierz NN w odnalezionym grobie.

Zaczyna od Płocka, bo prawdopodobnie tu mogą mieszkać krewni Jana Kurowskiego albo osoby, które mogą pomóc w ich odnalezieniu. Wiadomo, że siostra to Małgorzata Denst. Mieszkała w gminie Brudzeń Duży w miejscowości Parzeń Janówek, zmarła w 1989 roku.

mjr. JAN ANTONI KUROWSKI urodzony 15 września 1905 r. w m. Biała koło Płocka. Rodzice: Maciej Antoni i Janina Edmunda zd. Siemiątkowska. Oficer zawodowy. W trakcie walk w Normandii służył jako kwatermistrz w Szwadronie Sztabowym 10. Brygady Kawalerii Pancernej.

Według relacji z książki “1. Dywizja Pancerna w walce. Praca zbiorowa” zginął niedaleko Grand-Mesnil 16 sierpnia 1944. Prawdopodobnie pochowany przez Niemców w nieoznakowanym grobie, którego do tej pory nikt nie szukał. Jego nazwisko figuruje na tablicy pamiątkowej na cmentarzu w Langannerie. Możliwe nawet, że mjr. Kurowski leży w jednym z bezimiennych grobów.

Każdy kto mógłby pomóc w ustaleniu krewnych majora Kurowskiego proszony jest o kontakt z panią Dorotą pod numerem telefonu 692486091

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *