Pijani kierowcy z ułańską fantazją

Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni na drogach miasta oraz powiatu płockiego zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców oraz jednego, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Nieoceniona w podjętych interwencjach była także reakcja obywateli, którzy postanowili nie odpuścić nietrzeźwym kierowcom. Jeden z nich ujęty został przez świadka tuż po tym, jak uciekał z miejsca zdarzenia. W jego organizmie było blisko 2,5 promila alkoholu.

Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar zdarzają się nadal kierowcy, którzy decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Ich nieodpowiedzialne zachowanie, może być przyczyną tragedii na drodze, dlatego płoccy policjanci konsekwentnie eliminują z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców oraz kierowców posiadających zakaz prowadzenia pojazdów. Niejednokrotnie to również obywatele informowali telefonicznie o swoich podejrzeniach wobec kierowców jak i również dokonywali ich ujęcia. Przykładem tych godnych naśladowania postaw są interwencje podjęte w ostatnich dniach.

We wtorek policjanci z grupy Speed, patrolujący drogę krajową nr 62 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault. Powodem spotkania 25-latka z funkcjonariuszami było przekroczenie przez niego, dozwolonej prędkości. Jednak jak się okazało w trakcie kontroli, to nie jedyne przewinienie kierowcy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że 25-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.  W świetle prawa jest to przestępstwo zagrożone karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Praktycznie w tym samym czasie na ul. Wyszogrodzkiej, mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku, zatrzymali kierującego jaguarem. Podczas kontroli 48-letni kierujący został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. I niestety badanie policyjnym alkomatem wykazało u niego, ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcy uprawnienia a  jego dalszym losie zdecyduje już sąd.

Niestety wyjątkowo nieodpowiedzialne zachował się wczoraj 35-latek z powiatu płockiego. Pomimo tego, że spożywał alkohol zdecydował się wsiąść za kierownicę volkswagena. Swoją podróż zakończył w Wyszogrodzie gdzie zderzył się z innym pojazdem. Aby uniknąć odpowiedzialności wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać, jednak czujny świadek zdarzenia stanął na jego drodze i ujął go. Przybyły na miejsce patrol policji, zbadał stan trzeźwości 35-letniego kierującego volkswagenem. Okazało się, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. I jak by tego było mało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Nieoceniona w tej interwencji była reakcja świadka, który odważnie podjął kroki aby zatrzymać nietrzeźwego kierowcę.

Upłynęło zaledwie kilka godzin, a na telefon alarmowy 112 zadzwonił kierowca z podejrzeniami co do stanu trzeźwości jadącego przed nim kierowcy seata. Według relacji zgłaszającego kierowca miał swoją jazdą stwarzać zagrożenie na drodze. W reakcji na to zgłoszenie, w Rydzynie mundurowi zatrzymali do kontroli seata. Podejrzenia zgłaszającego potwierdziły się. 34-letni kierujący tym pojazdem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście reakcja na widok nietrzeźwego była w porę podjęta. Telefonicznie zgłoszenie obywatela jest kolejną godną naśladowania reakcją na tak ryzykowne i stwarzające zagrożenie dla życia ludzkiego, zachowanie.

Policjanci ponownie apelują! Nie bagatelizujmy sygnałów wskazujących, że kierowca może być od wpływem alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *