Płockie pogotowie otrzyma dwie nowe karetki

Dwa nowe ambulansy trafią do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. Ambulanse przekaże Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

To darowizna w ramach projektu ,,Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”, realizowanego przez Województwo Mazowieckie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014- 2020.

Specjalistyczne ambulanse sanitarne typu Cmarki Volkswagen Crafter, rok produkcji 2020, wyposażone są w sprzęt i aparaturę medyczną, m.in. defibrylator Lifepack 15, respirator CareVent ATV z zestawem tlenowym, urządzenie do masażu klatki piersiowej Lucas 3, nosze z transporterem Stollenwerk 3008/4006 z uprzężą pediatryczną. Koszt jednego ambulansu to ponad 628 tys. zł.

Nowoczesne ambulanse zostaną przeznaczone do użytku przez zespoły ratownictwa medycznego, stacjonujące w miejscu wyczekiwania przy ul. Armii Krajowej 62 w Płocku oraz w Podstacji w Wyszogrodzie.  Nowe karetki to strategiczna i niezbędna dla mieszkańców naszego regionu działania inwestycja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *