W najbliższą sobotę okazja do rzucenia palenia, pomogą specjaliści

Chcesz rzucić palenie papierosów? Jest ku temu okazja. W najbliższą sobotę, 16 stycznia, w CM Medica na terenie galerii Mosty działać będzie Punkt Pomocy Palącym.

Z pomocy specjalistów skorzystać mogą osoby z Płocka, a także powiatów płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego, które są zainteresowane zerwaniem z nałogiem. Chętni mogą zgłosić się w godz. 9:00-14:00. Punkt będzie czynny także 20 lutego. Więcej informacji na: www.zdrowiedlaplocka.pib-nio.pl Rejestracja pod numerami infolinii: tel. 22 211 80 15 lub tel. 801 108 108. Konsultacje są bezpłatne.

Przypomnijmy, Punkt Pomocy Palaczom powstał w ramach Programu Zdrowotnego dla Płocka, zainicjowanego przez PKN ORLEN. To ważny element szerszej inicjatywy koncernu, która ma na celu zapewnienie dostępu do opieki zdrowotnej dla mieszkańców Płocka, powiatu płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Wpisuje się to również w działania społeczne PKN ORLEN promujące zdrowy i aktywny tryb życia.

Punkt Pomocy Palącym to miejsce, w którym każdy palacz otrzyma pomoc w rzuceniu palenia. Profesjonalne wsparcie jest często warunkiem niezbędnym dla skutecznego zaprzestania palenia. W placówce palacz trafi pod opiekę: lekarza, psychologa, a w razie potrzeby także dietetyka. Tak wszechstronna pomoc oferowana przez Punkt Pomocy Palącym zwiększa szanse na sukces, gdyż zespół uzależnienia od tytoniu jest chorobą, która dotyka kilku sfer funkcjonowania człowieka – biologicznej, psychologicznej i społecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *