W Płockim Zakładzie Opieki Zdrowotnej trwają szczepienia personelu.

Chęć przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19 zgłosiło około 400 pracowników PZOZ-u oraz prawie 900 osób z personelu medycznego innych podmiotów leczniczych.

Szczepienia w Szpitalu Świętej Trójcy rozpoczęły się 5 stycznia. W tym punkcie szczepieni są pracownicy szpitala oraz personel medyczny innych placówek leczniczych.

W Przychodni Świętej Trójcy przy ul. Miodowej 2 szczepienia rozpoczęły się 11 stycznia. Tutaj szczepionkę otrzymają pracownicy przychodni (ul. Miodowa, ul. Góry i ul. Zielona), Centralnego Ośrodka Rehabilitacji (ul. Tysiąclecia) oraz Centrum Zdrowia Psychicznego (ul. Reja).

Do teraz zostało zaszczepionych około 180 pracowników Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. To około 45 procent wszystkich chętnych. Ze względu na to, że nie wszyscy zgłoszeni pracownicy PZOZ mogą być zaszczepieni już teraz (nie minął wymagany okres 4 tygodni od zakończenia izolacji w ich przypadku) 12 stycznia w Szpitalu Świętej Trójcy rozpoczęły się szczepienia personelu medycznego innych podmiotów leczniczych.

Planowo szczepienia pracowników PZOZ potrwają do końca lutego (łącznie z drugą dawką, której aplikacja rozpocznie się 26 stycznia).

Jednostką wyznaczoną do szczepienia pacjentów jest Przychodnia Świętej Trójcy przy ul. Miodowej 2, która po 15 stycznia będzie prowadziła zapisy na szczepienia zgodnie z zachowaniem wyznaczonych przez Ministerstwo Zdrowia etapów szczepień.

W PZOZ otrzymali w sumie 540 dawek szczepionki (450 – Szpital Świętej Trójcy, 90 – Przychodnia Świętej Trójcy przy ul. Miodowej 2). W najbliższy czwartek planowane jest zamówienie kolejnych dawek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *