Wisła w Kępie Polskiej przekroczyła stan alarmowy [foto]

Zator lodowy na Wiśle na wysokości Kępy Polskiej nadal blokuje swobodny przepływ wody. Poziom rzeki dziś na godzinę 13.00 wynosił ponad 500 cm. Na terenie gminy obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Wody Polskie zdecydowały o postawieniu lodołamaczy w stan gotowości.

Na Wiśle w Kępie Polskiej przekroczony został stan alarmowy. Wały monitorowane są przez całą dobę. W gminie obowiązuje do odwołania pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszone przez wójta.

Wody Polskie zdecydowały, że w pełnej gotowości są lodołamacze, które stacjonują na rzece we Włocławku. W praktyce oznacza to, że jednostki te będą gotowe do pracy w ciągu maksymalnie ośmiu godzin. Na razie nie ma decyzji o wysłaniu lodołamaczy w kierunku Kępy Polskiej.

Sytuacja na rzece jest cały czas monitorowana.

Wczoraj po południu poziom Wisły w Kępie Polskiej wynosił 498 cm. To 48 cm powyżej stanu ostrzegawczego i 2 cm poniżej stanu alarmowego.

Służby powiatu płockiego i gminy Bodzanów zabezpieczyły prewencyjnie odpowiednie materiały przeciwpowodziowe. W pobliżu wału przeciwpowodziowego, zgromadzono worki, geowłókninę i folię, a nieopodal składowany jest też piasek. Zapasy te, w razie potrzeby, posłużyłyby do wzmacniania wału przeciwpowodziowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *