Włamywali się, kradli, handlowali narkotykami. Są już w areszcie

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy rozbili szajkę złodziei działających na terenie miasta. Zatrzymani podejrzani są o liczne kradzieże, kradzieże z włamaniami, paserstwo oraz handel narkotykami. Tylko dzięki skutecznej pracy operacyjnej kryminalnych i zebranemu materiałowi dowodowemu, czterech z zatrzymanych zostało już aresztowanych, a ostatni objęty został dozorem policyjnym. Policjanci odzyskali również część skradzionych przedmiotów.

foto KMP w Płocku

Kilkutygodniowa praca operacyjna policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy, wymierzona w grupę przestępców, przyniosła wymierne efekty. W sobotnie popołudnie kryminalni rozbili szajkę złodziei działających na terenie miasta. Czterech z nich to płocczanie w wieku od 20 do 28 lat, natomiast piąty, który zajmował się handlem skradzionych przedmiotów to 21-latek z gminy Słubice. Jeszcze przed ich zatrzymaniem, policjanci ustali, że zajmują się oni również handlem narkotykami.

Mężczyźni włamywali się do garaży, piwnic oraz altan działkowych na terenie miasta. Łupem szajki głównie padały rowery, elektronarzędzia oraz sprzęt RTV. Nielegalny proceder uprawiali od blisko pół roku. Skradzione przedmioty przechowywali w wynajmowanym mieszkaniu w Płocku oraz w budynku na terenie gminy Słubice. Część ze skradzionych przedmiotów policjanci już odzyskali.

mówi Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Zatrzymani płocczanie usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży, kradzieży z włamaniami oraz handlu narkotykami a 21-latek z powiatu płockiego zarzut paserstwa i handlu narkotykami. Zatrzymani w obliczu zebranych dowodów przez policjantów, przyznali się do stawianych zarzutów a jeden z nich przyznał się do blisko 15 kradzieży z włamaniami.

Tylko dzięki skutecznej pracy operacyjnej i zebranemu przez kryminalnych materiałowi dowodowemu, czterech z zatrzymanych zostało wczoraj tymczasowo aresztowanych natomiast 20-letni płocczanin objęty został dozorem policyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *