Zniżki w opłatach, ale nie tylko. To zalety Słupieńskiej Karty Dużej Rodziny

Jednogłośnie radni zdecydowali, że rodziny 2+3 będą mogły korzystać ze Słupieńskiej Karty Dużej Rodziny. Gmina Słupno jest pierwszą w Powiecie Płockim, która zdecydowała się na takie bonusy dla mieszkańców.

Dla nas najważniejsi się mieszkańcy. Tworzymy zżytą, zaprzyjaźnioną społeczność. Z myślą o rodzinach 2+3 zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiej karty

– tłumaczy Marcin Zawadka Wójt Gminy Słupno.

Jakie korzyści będą miały rodziny?

Rodziny posiadające co najmniej troje dzieci i mieszkające na terenie gminy Słupno, będą mogły korzystać z wielu ulg. To przede wszystkim mniejsze opłaty i koszty utrzymania.

Program jest dedykowany wyłącznie rodzinom wielodzietnym, które rozliczają się z podatku dochodowego ze wskazaniem adresu zamieszkania na terenie Gminy Słupno lub złożą oświadczenie, że przy rozliczaniu swojego PIT-u za rok miniony wskażą miejsce zamieszkania na terenie Gminy Słupno. Oświadczenia będą przez Urząd Gminy weryfikowane.

To m.in. 20% zniżki w opłatach wnoszonych za zaopatrzenie w wodę; 20% zniżki w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi; 20% zniżki na zajęcia dodatkowe w samorządowym przedszkolu publicznym na terenie Gminy Słupno; 20% zniżki za świadczenia w Gminnym Żłobku w Słupnie; 20% zniżki na wszystkie zajęcia organizowane przez GOK finansowane z budżetu tej jednostki. Dodatkowo z 10% zniżki będą mogli korzystać dziadkowie, którzy mieszkają wspólnie z wielodzietną rodziną.

Głównym celem tego projektu jest wsparcie rodzin wielodzietnych w zmniejszeniu codziennych wydatków związanych z opłatami i utrzymaniem. Skierowany jest wyłącznie do osób zamieszkujących na terenie Gminy Słupno lub deklarujących w Urzędzie Skarbowym mieszkanie na terenie gminy.

– dodaje wójt.

Wnioski o wydanie karty można będzie składać już od początku lutego tego roku w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Słupnie. Z karty będzie można korzystać bez względu na dochody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *